נעמה ללוש, חולמת בצרפתית

נעמה ללוש, חולמת בצרפתית

נעמה ללוש, סטודנטית מצטיינת שזכתה במלגה אישית ללימוד השפה הצרפתית, שבה מהעיר בורדו עמוסת חוויות. במהלך שהותה בבורדו (צרפת), העיר התאומה של אשדוד, נחשפה לקהילה היהודית במקום, הכירה צעירות וצעירים מכל העולם ולמדה כמובן את השפה הצרפתית. בן זוגה הפך את החוויה למושלמת כשהציע לה נישואים.

זו השנה השניה שבורדו, העיר התאומה של אשדוד, מעניקה מלגה ללימוד השפה הצרפתית. השנה זכתה נעמה ללוש, סטודנטית מצטיינת, להיבחר למיזם לאחר שגברה על המועמדים האחרונים ועמדה בדרישות הקריטריונים. בסופו של תהליך, הוועדה בראשות ד"ר אריה אזולאי, בחרה בנעמה והיא נשלחה לבורדו, למשך שלושה שבועות, בה למדה צרפתית, הכירה את הקהילה היהודית במקום וגם הרחיבה את מעגל חבריה בסטודנטים נוספים מכל קצות תבל. על המיזם המיוחד חתומים עיריית בורדו, אוניברסיטת מישל דה מונטיאן בבורדו, המחלקה לקשרי חוץ בעיריית אשדוד ומרכז כיוונים לצעירים באשדוד, והוא נועד לחזק את הקשרים הבינלאומיים בין קהילות ובין ערים תאומות. 

תחילת התהליך במידע שפרסם מרכז כיוונים והזמנת סטודנטים צעירים העומדים בקריטריונים להשתתף בתחרות. נעמה שנבחרה לייצג את אשדוד במיזם, שהתה בבורדו במשך שלושה שבועות והיתה לאורחת רשמית של עיריית בורדו והאוניברסיטה שלה. 2/3 מעלות הכרטיס מומן ע"י המחלקה לקשרי חוץ אשר היתה אחראית גם על הלוגיסטיקה ועל תיאום הלימודים עם "אליאנס" – בית הספר בו התקיימו הלימודים.

נעמה שבה לארץ ובאמתחתה הרבה מאוד חוויות. בדו"ח הסיכום שהגישה היא תיארה את תקופת שהותה, את מערכת השעות וחבריה לספסל הלימודים, את הדיאלוגים שקיימה עם סטודנטים נוספים ממדינות שונות בעולם, את השיחות על תרבויות, שפות, דתות ופוליטיקה. "כולם גילו עניין גדול בדת היהודית ובהלכותיה" היא אומרת ומציינת את האווירה הנעימה, האירוח המופתי ואת המפגש עם הקהילה היהודית במקום. "התארחתי אצל גב' מוניק ריצ'רד, יחד עם 3 סטודנטים נוספים: סטודנטית סינית, סטודנט צרפתי וסטודנט ספרדי" היא מספרת ומציינת כי "במשך שהותי בבית, ערכנו ארוחות בוקר וערב משותפות שהיו 'מתובלות' בשיחות ארוכות ומעניינות על נושאים רבים ומגוונים". 

בתי הספר של רשת "אליאנס", בצרפת ובעולם כולו, משמשים מסגרת מפורסמת ללימודי השפה הצרפתית, אליהם מגיעים סטודנטים מכל העולם. השיעורים רציניים אך מועברים בצורה חווייתית וכיפית כאשר בכל יום ניתנות מטלות. למחרת הן נבדקות ובכל בוקר נערך בוחן על החומר של היום הקודם. השיטה מכוונת לשלוש רמות: כתיבה, שיחה בע"פ והבנת הנשמע ומענה על שאלות כתובות. כמו כן, "אליאנס" ארגן לתלמידים סיורים, טיולים וטעימות במקומות מיוחדים בבורדו וסביבתה. 

"זכיתי להכיר אנשים מדהימים מכל העולם: גרמניה, ויאטנם, ספרד, צרפת, פרו, ויילס, אנגליה, אוסטרליה, ערב הסעודית, עומן.. ועוד" מספרת נעמה ומדגישה את הקשרים  שנרקמו עם משפחות יהודיות אצלן התארחה ואת ההשתתפות בפעילות שארגנה הקהילה היהודית עבור חברי הקהילה.

על שלל החוויות והעשרה העצמית נוספה מחווה די מפתיעה. משפחתה החליטה לבלות יחד בהולנד וגרמניה והיא כמובן הצטרפה אליהם. שם המתין לה בן זוגה שהפתיע אותה בהצעת נישואין. את האירוסין הם ערכו בחו"ל אבל החתונה תתקיים כמובן ב י ש ר א ל!

"לסיכום, אני יכולה להגיד רק דברים טובים על החוויה הזו, זכיתי להכיר אנשים מדהימים וטובים, לראות מקומות יפים, ללמוד שפה ותרבות חדשות, ובסה"כ ליהנות הרבה" אומרת נעמה ומבטיחה "אני אשתדל לתרום ולהפיק דברים טובים מהפרויקט בו זכיתי להשתתף". 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*