ניצני שינוי במדיניות הביטוח הלאומי באשדוד?

ניצני שינוי במדיניות הביטוח הלאומי באשדוד?

המוסד לביטוח לאומי מגלה ניצני שינוי מדיניות ונענה לקריאתו של עו"ד דותן לינדנברג שקיבלה ביטוי באמצעי התקשורת, להזמין תושבי אשדוד שנפגעו בעבודה, לוועדה של הביטוח הלאומי באשדוד במקום להזמינם לוועדות ברחובות וברמלה. בימים אלה הגיעו למשרד עוה"ד  הזמנות ראשונות של נכים מעבודה להתייצב לוועדה באשדוד. 

כזכור תושבי אשדוד שנפגעים בתאונות עבודה היו צריכים לנסוע עד רחובות או רמלה בכדי לקבל את שיעורי הנכות המגיעים להם למרות שבאשדוד מתגוררים כרבע מיליון תושבים, לעומת רחובות המונה  כ-140 אלף תושבים ורמלה המונה כ-75 אלף תושבים.

"אני מקווה שמדובר בשינוי מדיניות ולא במקרים בודדים כי עד כה היה מדובר  במצב אבסורדי שבמהלך שנה, מספר רב של נכים כתוצאה מתאונות עבודה תושבי אשדוד, נאלצו לנסוע עשרות קילומטרים לערים קטנות יותר כי הביטוח הלאומי החליט למקם דווקא שם את הוועדות הרפואיות שלו". כך אומר עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף ומוסיף: "אם מדובר בשינוי מדיניות מדובר בהקלה גדולה עבור ציבור הנכים מעבודה המתגוררים באשדוד".

lind

לדבריו, מדובר בוועדות רפואיות מהדרג הראשון שכל נכה תאונת עבודה צריך לעבור דרכן בדרך לקביעת קצבה או מענק המגיעים לו, כאשר אפילו לתושבי אשקלון ישנה ועדה משלהם. הבעיה קיימת גם בקרב תושבי הישובים הסמוכים לאשדוד וכך תושבי גן יבנה למשל, צריכים להגיע לוועדה ברחובות במקום שיסעו לאשדוד אשר קרובה יותר. 

אם אכן מדובר בשינוי מדיוניות, השלב הבא הוא שגם ועדות ערר לנפגעי עבודה שמתכנסות היום ברמלה, ת"א או רמת גן יתכנסו באשדוד. עו"ד דותן לינדנברג: "תושבי אשדוד שהיא העיר השישית בגודלה בארץ, זכאים לקבל שירות בסיסי ולהיבדק בעירם ולכן על הביטוח הלאומי להתחשב גם בציבור הנכים מעבודה ועליו להרחיב בהדרגה הזימונים כך שכל ועדות דרג ראשון יתקיימו באשדוד וכך בהמשך ועדות ערר גם הן יתקיימו באשדוד".

תגובת הביטוח הלאומי: 

אין כל שינוי במדיניות, הוועדות הרפואיות בסניף אשדוד ממשיכות להתקיים כפי שהיו עד כה.

ועדות רפואיות לנפגעי עבודה הן ועדות מורכבות הדורשות לעיתים רופאים מומחים במספר תחומים.

ביצוע הוועדות הרפואיות לנפגעי עבודה במערך אזורי ולא מקומי, מאפשר זמינות גבוהה של רופאים מהתמחויות שונות, ובכך את צמצום משך הטיפול בכל מקרה וקיום ועדות עבור מספר תחומים במועד אחד, במקום לזמן את האזרח למספר וועדות במועדים שונים.

בסניף אשדוד מתקבלים מספר מועט יחסית של מקרים, דבר שלא מאפשר קיום ועדות בצורה סדירה.

חשוב לציין כי בסניף אשדוד אנו מקיימים ועדות רפואיות לפונים לקבלת קצבת נכות כללית, מקרים אלה דורשים לרוב רופא עם התמחות כללית ולכן אנו מבצעים זאת באופן מקומי.

כאמור, אם מדובר במקרים מורכבים הדורשים מומחיות במספר רב של תחומים, אנו מבצעים זאת באופן אזורי.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*