נזהרים מ"זרם פריצה"

נזהרים מ"זרם פריצה"

12,000 פליירים חולקו לאלפי תלמידי התיכון מ-15 בתי הספר העל יסודיים היוצאים בשבוע הבא לחופשת הקיץ. בכל בית ספר הוצבו רול-אפים וניתנו הרצאות בכיתות במסגרת קמפיין הסברה נרחב שנועד לעורר מודעות לקטלן מספר 1 בים – זרם הפריצה. התלמידים מגלים עניין ומציינים עד כמה לא ידעו על זרמים וסחף בים.

לפני שבועיים סיפרנו לכם על מסע הסברה שיזמו באגף חופים, תחת הכותרת "זרם פריצה – קטלן מספר 1", שנועד להזהיר את הציבור מפני סכנות הים. הקמפיין בא לעורר את המודעות בקרב הציבור, צעירים ומבוגרים, ל"התנהגות הים" ולאתגרים שהוא מציב בפני המתרחצים, ומאידך להתנהגות האדם עצמו בחופי הרחצה.

הקמפיין האינטנסיבי כלל פעילות בכל בתי הספר העל יסודיים, רגע לפני שהם יוצאים לחופשה ובוחרים לבלות את ימי הקיץ בחופי אשדוד. "חילקנו 12,000 פליירים בבתי הספר העל יסודיים, ערכנו הדרכות והמורות הסבירו לתלמידים על הקמפיין באופן כללי ועל "קיץ בטוח" ועל התנהגות נכונה במהלך החופשה" אומר אריה תורג'מן, מנהל אגף חופים האחראי על הקמפיין.

אריה מוסיף ומציין כי הפעילות החשובה התקיימה בכל 15 בתי הספר התיכוניים. בכולם הוצב רול-אפ עם הסבר מפורט על סכנות הים ועל "זרם הפריצה" שהוא אולי הסכנה הגדולה ביותר, לפי שהוא די מטעה את המתרחצים. "זרם פריצה הוא עודף מים הנוצר ממערכת הזרמים הנשברים בקרבת החוף וכשהוא שב אל הים הוא סוחף איתו חזרה כל מה שנקלע בדרכו" אומר תורג'מן ומציין כי שטח הקרקעית בים, בהיותו מהמורות ובורות, עלול להישמט מתחת לרגלי המתרחצים ולגרום לאיבוד האחיזה בקרקע, ו"כשאנו צפים על המים, הזרם סוחף אותנו פנימה אל הים".

הרול-אפ הניצב בכל בית ספר, במבואה המרכזית ולעיני כל, מפרט בצורה מלאה מהו זרם פריצה, איך מזהים אותו, מה עושים אם נקלעים לתוך זרם כזה ומה עושים כדי לא לעמוד בניסיון המסכן חיים. בבית הספר התיכון מקיף ו' מספרות המורות על תלמידים העומדים מול הרול-אפ קוראים בו בעניין רב ומבטיחים להעביר את המידע החשוב גם ליתר בני המשפחה.

תמונה שנשלחה לאגף החופים ומציגה סגל מורות ממקיף ו' עם תלמידות ליד השלט (מצ"ב), מלמדת על החשיבות שהצוות החינוכי רואה במסע ההסברה ועל כך שהתלמידים לוקחים את הנושא ברצינות. תורג'מן עצמו רואה בזה עדות לקמפיין מוצלח ומודה למערכת החינוך העירונית, למינהל החינוך ולצוותי ההוראה בבתי הספר, על שיתוף הפעולה ועל הפעילות שנועדה להציל חיים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*