נוטעים תקווה וקוצרים חוסן לאומי

נוטעים תקווה וקוצרים חוסן לאומי

היחידה לשכונות ותיקות קיימה השבוע פעילויות ט״ו בשבט בכמה מוקדים ברבעים הותיקים, בהם: פנימית נווה גלים, בית ספר מוריה ובית ספר המגינים. פעילויות נוספות יתקיימו השבוע (ככל שמזג האוויר יאפשר). הפעילות בסימן "נוטעים תקווה" תורם לחוזקה של הקהילה ולחוסן הלאומי שלנו. יופי של פעילות.

במהלך השנה מבוצעים לא מעט פעולות ע"י היחידה לשכונות ותיקות בעיר. הדוגמה הבולטת והמוצלחת היא פעילות הלילה סביב המרכז המסחרי ברובע ו', אירוע המזכיר את פעילות שוק מחנה יהודה, אשר זכה להדים ולפרגון גדול. גם בט"ו בשבט מארגנת היחידה פעילות מיוחדת בשכונות, והשנה הם ערכו מבצע נטיעות משותף, תחת הכותרת "נוטעים תקווה".

הפעילות "נוטעים תקווה" התקיימה ביוזמת היחידה לשכונות ותיקות והון חברתי ובשיתוף מינהלות רובעים א', ב', ג' ואגף הנטיעות, והיא מתחברת לתקופה בה אנו חיים תוך שהיא משלבת בין המציאות שנכפתה עלינו לבין ט"ו בשבט, במטרה לעודד את רוח התושבים, לחזק את ידיהם ולנטוע תקווה בלבבות של כולנו.

"קראנו לפעילות 'נוטעים תקווה', מתוך תחושה עמוקה לחיזוק הרוח בעורף ובעיקר בקרב הילדים שחווים המון טלטלות", אומרת אורית קרוק – מנהלת היחידה לשכונות ותיקות והון חברתי, ומתארת בסיפוק רב את הפעילות. "הילדים שתלו שתילים ונטעו עץ שקדיה, עליו תלו פתקי משאלות שהכינו בפעילות מקדימה, ובירכו ואיחלו משאלות כל אחד כפי שנשאו לבו". כך לדוגמה, בפעילות עם הילדים מפנימיית נווה גלים, הצטרף ראש העיר לנטיעות וריגש את הילדים. גם ראש העיר התרגש כמובן לנטוע עץ עם הילדים, ומהמחווה שהכינו הילדים והגישו לו – ציור ועציץ תבלין!

במינהלות הרבעים מודים על היוזמה ועל שיתופי הפעולה עם המוסדות השונים. "בכל מוסד" הם אומרים, "השתתפו כ100 ילדים ובכל מוסד שתלנו 100-200 שתילים ועץ אחד". אורית מוסיפה ואומרת כי מדובר בעצים שונים אשר יגדלו ויוסיפו לסביבה האקולוגית ולנוף הקהילתי, ומודה למנהלי בתי הספר אשר שמחו מאוד ובירכו על שיתוף הפעולה. "ראינו כיצד הילדים השתתפו ונהנו מאוד מהפעילות, ואנחנו בטוחים כי אירועים כאלה מחזקים את הרוח הלאומית ומפיחים בנו כוחות ויכולת עמידה" היא אומרת.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*