נדחה ערעורו של הרב יאשיהו פינטו

נדחה ערעורו של הרב יאשיהו פינטו

עוד תעודת עניות לעיר אשדוד, בנוסף לג׳קי בן זקן (שערעורו טרם נדחה) גם הרב יאשיהו ייכנס מאחורי סורג ובריח אחרי דחיית ערעורו ע״י בית המשפט. העליון דחה היום (שלישי) את ערעורו של הרב יאשיהו פינטו, שהורשע באפריל 2015 במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט ונדון לשנת מאסר בפועל. שלושת שופטי בית המשפט יצחק עמית, צבי זילברטל ומני מזוז – החליטו לשלוח את הרב פינטו לכלא, ולא לקצר את עונשו לחצי שנת עבודות שירות כפי שביקש. זאת על רקע קמפיין אגרסיבי של הרב, בטענה כי הפרקליטות הסתירה ממנו חומרי חקירה והסדר הטיעון נחתם תחת לחץ שהופעל עליו, וכן על רקע מצבו הבריאותי הקשה.

מי היה מאמין לפני שנה או שנתיים שג׳קי בן זקן, אלון חסן, הרב יאשיהו פינטו, סגן ראש העיר עמרם כנפו ועוד כמה מהאושיות שניהלו את העיר מאחורי הקלעים בדרכים כאלו או אחרות יהיו באיום ממשי להפוך לאסירים מאחורי סורג ובריח.

הדמויות שהיו נחשבות לטייקונים וכל יכולים ברמה העירונית היום נמצאים בפרופיל נמוך ומחכיםלגזר דין שיקבע את עתידם.

הרב הגיש ערעור לבית המשפט העליון וביקש להקל בעונשו לשישה חודשי עבודות שירות. הרב פינטו, הסובל בין היתר ממחלת הסרטן, טען כי מצבו הבריאותי אינו מאפשר את ריצוי עונשו בכלא. בנוסף טען פינטו כי מצבם הבריאותי הקשה של רעייתו גם הוא מונע ממנו להיכנס למאסר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*