מתנות לעובדים

מתנות לעובדים

בארגון ישנם מספר גופים שיכולים להיות אחראים על נושא של מתנות לעובדים, גם אם מדובר בועד העובדים או ברכזת או רכז הרווחה באירגון, וגם אם הסיבות למתן המתנות הן אישיות או כלליות הרי שאף אחד לא מכחיש את החשיבות שיש למתן המתנות עבור העובד.

מדוע חשוב לתת מתנה?

יש לכך לא מעט סיבות. הראשונה, כי מתנה מסמלת עבורנו את העובדה שמישהו חשב עלינו ודאג לנו. ואף דאג לרצות אותנו, כלומר הוא שם עלינו את הדגש.

לא בכדי משתלם להעניק אותה לאנשים שדואגים להניע את העסק או הארגון שלכם. כמו העובדים, הלקוחות והספקים. עבור הלקוחות שלכם מועברת התחושה שהם קיבלו על הדרך עוד משהו, בנוסף לשירות וליחס הטוב או המוצר המוצלח שרכשו מכם.

ואילו כשמדובר בעובדים ובכל מה שקשור למתנות לעובדים הרי שיש להן יש מספר תפקידים. ראשית היא מבטאת יחס של הערכה לעובד, ועצם המתנה היא הוכחה מוחשית לכך. יתרה מכך, הענקת מתנה גם מייצרת מוטיבציה אצל העובד או מגבירה את זו שכבר קיימת אצלו. בנוסף היא מגדילה את מידת המחויבות של העובד  למקום העבודה שלו. ואכן סביר להניח שהדבר יבוא לידי ביטוי בשיפור הביצועים בטווח הקצר ובטווח הארוך. ולבסוף הענקת מתנה דואגת לבניית נאמנות.

מתי כדאי לתת מתנות לעובדים?

מתנות לעובדים ניתן להעניק במועדים קבועים כמו החגים השונים: ראש השנה, פסח ועוד. אפשר לתת מתנות לעובדים גם עבור אירועים מיוחדים בחיי העסק או החברה, כמו לדוגמה השקתו של מוצר חדש או חגיגות לציון עשור להקמת העסק וכדומה. גם עמידה בהישגים מקצועיים כגון עמידה ביעדים כאלו או אחרים, השגתו של שיא כזה או אחר, או הצטיינות מיוחדת יכולה להתבטא במתן מתנה.

ויש גם מתנות אישיות כאלו המוענקות עבור אירועים מיוחדים בחייו האישיים של העובד, כמו ימי הולדת, חתונה, הולדת ילד וכדומה.

אילו מתנות כדאי להעניק לעובדים

לכל חג יש לבחור את המתנות המתאימות לו, בפסח תוכלו לבחור משלל מארזים הכוללים יין ודברים טובים ומוצרים לבית, וכך גם לגבי ראש השנה. בחג החנוכה ניתן להעניק מארזי מתנה הכוללים שמן זית איכותי, ריבות למילוי סופגניות, שתילי עץ זית קטנים, שוקולדים ומטבעות שוקולד. בט"ו בשבט אפשר להעניק מארזים המכילים פירות מיובשים, ועציצים קטנים, ובפורים המתנות ישולבו כמובן עם משלוח מנות לילדים או עבור כל מי שמרגישים ילדים, מלווים במסיכות ורעשנים.

בשבועות ניתן להעניק מארזים עם קרשי חיתוך מעץ (לגבינות) מארזים עם יין, שהולך טוב עם גבינות, ריבות ומיצי פרי, חטיפי פרי מיובשים, מפות לבנות ומצעים.

המיתוג גם הוא חשוב

לשם יצירת קשר, נאמנות ואפילו גאוות יחידה הרי שמתנה הממותגת בלוגו או בצבעי החברה או האירגון עשויה להיות מוערכת מאוד בעיני המקבל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*