מתמטיקה בת מאה

מתמטיקה בת מאה

אחת השאלות המסקרנות בעולם הפדגוגיה הוא כיצד לגרום לתלמידים לאהוב את לימודיהם, ובעיקר מקצוע מפחיד כמו מתמטיקה? איזו שיטה תהיה היעילה ביותר ליצירת אווירת לימודים מהנה? כיצד גורמים לתלמידים לחבב את הלימודים? איך מנחילים ערכי למידה ומוטיבציה בקרב התלמידים ומה הדרכים באמצעותן אפשר להלהיב את התלמידים להגיע לבית הספר?

בבית ספר גאולים בחרו בדרך מהנה ומעניינת להעצמת חוויית הלמידה ולהאהיב את מקצוע המתמטיקה על תלמידיהם הצעירים. המיזם נוגע בתלמידי כיתות א'-ב' שעושים את צעדיהם הראשונים במערכת החינוך ומתחילים להשתעשע בעולם המספרים המרכיבים את ענף המתמטיקה. "כבר בתחילת השנה נחשפים התלמידים לפעולות הבסיסיות במקצוע המתמטיקה. ספרות ומספרים וסימני חיבור וחיסור מלווים את התלמידים בכיתה ובבית ומנחילים להם יסודות ראשונים" אומרים בבית הספר ומציינים כי "במסגרת זו, ועל מנת ליצור את המוטיבציה המתאימה לאהבת המקצוע, יזמו את 'יום המאה' כיום שיא לפעילות כייפית שעסקה בתחום המתמטיקה".

"יום המאה", כשמו כן הוא, מציין 100 ימי לימוד של מקצוע המתמטיקה, מאז תחילת שנת הלימודים. "אכן, מאה ימים של לימוד מתמטיקה עברו על תלמידינו מאז תחילת השנה ואנו שמחים לציין זאת בפעילות מהנה ומאתגרת" אומרת לנו גב' שרונה קמרלקר, רכזת מתמטיקה בבית הספר גאולים, ומתארת את האירועים הקשורים ביום זה ובמיזם "יום המאה".

כל תלמידי כיתות א'-ב' התכנסו ביום שישי האחרון (16/01) וחגגו את יום המאה במתמטיקה. היה זה יום שיא לשבועיים של פעילות מקדימה בהם התבקשו התלמידים להכין יצירות המשקפות את המספר 100 בדרכים מגוונות. התוצרים שיקפו את מעורבות התלמידים בתהליך הלמידה והראו כי ניתן ללמוד בדרך אחרת, מהנה ופעילה.

ביום השיא, שהוכתר בתואר "יום המאה" ולמעשה מציין יום הולדת מאה למקצוע המתמטיקה בקרב התלמידים הצעירים, חולקו התלמידים למספר קבוצות והשתלבו בהפעלות שונות הקשורות למספר 100. כך אפשר היה לראות קבוצת תלמידים שעסקה בפעילות גופנית עם המורה לחנ"ג (חינוך גופני) ובצעו 100 תרגילי התעמלות. קבוצה אחרת פעלה יחד עם ההורים בהכנת עוגות ברוח המספר 100! וקבוצה שלישית עסקה בעבודות יצירה סביב יום המאה והקשר למתמטיקה.

גם מנהלת בית הספר נדרשה להשתלב ברוח הפעילות ולשאת נאום קצר בן… 100 מלים בלבד!! אך שיא השיאים היה עת הגיעה "מלכת המאה", שהייתה מחופשת בתחפושת מקורית ויפה, והפעילה את הילדים בחידות וסיפורים על ממלכת המאה.

בבית הספר מסכמים את יום השיא: "החוויה היתה מדהימה. התלמידים נהנו מכל רגע וגילו כישרונות יצירתיים במיוחד. ההורים שתפו פעולה כמצופה ואף נהנו מהפעילות המשותפת והמורים, כמו תמיד, עמלו קשה אך נהנו לראות את התוצרים הסופיים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*