מתחברים לתנועות הנוער

מתחברים לתנועות הנוער

על מנת לקדם את פעילותן של תנועות הנוער, יזמו במקיף ט' פעילות מיוחדת ויום שיא בתחום בית הספר. ״החברות בתנועת הנוער מציעה דרך אחרת לבלות את שעות הפנאי, מזמנת השתייכות לקבוצה חברתית קטנה והיכרות עם בני נוער מרחבי הארץ״ אומרים במקיף ט׳ ומדגישים את חשיבותה של תנועת הנוער בעולמם של הנער והנערה.

באשדוד כבר הוכח כי לתנועות הנוער יש מה לומר בחיי היומיום. ראש עיריית אשדוד ד״ר יחיאל לסרי זכה בפרס מיוחד על ההשקעות שעושה העיר בתחום החינוך הלא פורמאלי והתמיכה בתנועות הנוער. ״תנועות הנוער מחנכות לערכים, אמונות, מחויבות חברתית, פיתוח מנהיגות והתנסות אמיתית בלקיחת אחריות (על חניכים צעירים, על עצמם, על הקינים/הסניפים וכדומה). כל זאת בשילוב של חוויה יחד עם התפתחות אישית, ויכולת לבטא כישורים אישיים מגוונים״ אומרים בבית הספר. 

אנשי תנועות הנוער אומרים כי לתנועה עצמה מצטרפים מתוך בחירה חופשית וההחלטות בקבוצה, בקן/שבט ובתנועה כולה, מתקבלות באופן שוויוני. אנחנו שמחים שבמקיף ט' מעודדים ותומכים במטרות אלו ויוזמים פעילות המדרבנת תלמידים להשתלב בתנועות הנוער. 

על הפעילות בבית הספר נצחו כמובן אנשי התנועות ומקיף ט׳. תנועות הנוער וארגוני הנוער הפעילים הגיעו והכינו הפסקה פעילה מרהיבה שכללו ביתנים שונים. מרכז ההכוונה לצה״ל הקים עמדה בה תלמידי החטיבה העליונה קיבלו מידע ומענה לשאלות הקשורות לצה״ל והצטלמו עם מדים. ניידת עמותת על״ם ו״הפוך על הפוך״ הקימו פינות ישיבה ומשחק. תנועות הנוער, המתנ״סים-מד״צים והמש״צים של ביה"ס הפעילו עמדות הפעלה ומועצת התלמידים הבית ספרית ואף בנות השרות הלאומי שפועלות בביה"ס חברו לפעילות עניפה זו.

הפעילות שהתקיימה לקראת היציאה לחופשת ראש השנה, התאפיינה גם בסמלים סביב החג. התלמידים קיבלו תפוח בדבש שחולק ביוזמת וועד ההורים הבית ספרי, מועצת תלמידים וכיתות ה-pdd בביה"ס, ונוצרה אווירה של חג וסיום מדהים לחודש רווי בפעילויות של הפוגה ואוורור לתלמידי ביה"ס. כמו כן, מדריכי תנועות הנוער נכנסו לכיתות, בכל שכבות הגיל, על מנת לחשוף את הפעילות התנועתית ולעודד הגעה של חניכים לפעילות התנועות. ובשכבה ז' נערכה חשיפה משמעותית שבה נערך פאנל בהשתתפות כל תנועות הנוער וכל אחד מהתנועות הציג את האג'נדה שלו וגייס אליו תלמידים.

כמו כן, החל מתחילת שנת הלימודים, ביה"ס פתח את שעריו לתנועות הנוער, בנה תוכניות ייחודיות לשכבות השונות, הפעיל הפסקות פעילות ונתן במה רחבה לפעילות תנועות הנוער ולגיוס תלמידים להצטרף לשורת תנועות הנוער. ״שיתוף הפעולה היוצא דופן הזה, מעלה בחשיבותו את שיתוף הפעולה שקיים בין בית הספר לקהילה העירונית ולתנועות וארגוני הנוער, ומעיד כי הרצף החינוכי בין הפורמאלי לבלתי פורמאלי נשמר ומתעצם כאשר בית הספר מאפשר שיתוף פעולה זה ומעודד תלמידים להצטרף לשורות הנבחרות של תנועות הנוער וקבוצות המנהיגות השונות, כמו גם למש״צים ולמועצת התלמידים" אומרים בבית הספר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*