משכן מלא מפה לפה ואווירת חדשנות בועידת הקומרסיטי

משכן מלא מפה לפה ואווירת חדשנות בועידת הקומרסיטי

ועידת אשדוד לחדשנות ויזמות בעידן האיקומרס הניבה לא מעט בשורות וציטוטים שיכולים לעודד לפחות את כל מי שטרח והגיע לכנס המרשים שהתקיים היום במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.

אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה: "צריך להקים אוניברסיטה באשדוד"רמי לוי: "רוצים להיכנס לעולם המשלוחים והאונליין בתחום הפארמה; לא מתכוון להיכנס לפוליטיקה", ראש העיר ד"ר לסרי:" בשנת 2025 אשדוד תהיה מטרופולין כלכלי חברתי מהחשובים בישראל"

"צריך להקים באשדוד אוניברסיטה, לא סתם תקציב החינוך עבר לראשונה את תקציב הביטחון – זה העתיד שלנו ומקור העוצמה של מדינת ישראל", כך אמר הבוקר ח"כ אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה בועידת אשדוד לחדשנות ויזמות- Commercity שהתקיימה לראשונה בעיר, במשכן לאומניות הבמה, ביוזמת האגף לקידום עסקים ותעשייה בעיריית אשדוד.

השר הוסיף ואמר: "היום אנחנו מציינים אבן דרך בהתפתחות של אשדוד. לא ירחק היום שעובדים מהמרכז יגיעו לעבוד באשדוד במתחם ההייטק, כפי שקורה כיום הפוך. עצם העובדה שאשדוד נבחרה פעמיים ברציפות מתוך 150 ערים בישראל לעיר הידידותית בישראל לעסקים קטנים ובינוניים היא תעודת כבוד שאין גדולה ממנה".

בועידה השתתפו יצחק כהן, מנכ"ל בפועל נמל אשדוד; רמי לוי, מנכ"ל ובעלים "רמי לוי שיווק השקמה; אלה אלקלעי, סמנכ"ל פיתוח עסקי בבית ההשקעות IBI ויו"ר שדולת הנשים; וחנה רדו, נשיאת סופרסונס, והוכרזו בה שורה של בשורות שישפיעו על מעמדה של אשדוד בשנים הקרובות בישראל ובעולם, בתחומי הטכנולוגיה, התחבורה, הלוגיסטיקה והחינוך.

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "הכלכלה העולמית עוברת שינויים טכנולוגיים שמשפיעים על שוק העבודה ומשפיעים גם על אשדוד וזה הביא אותנו לחשוב על החזון הכלכלי של העיר לעשור הבא. אני גאה להכריז כאן שבשנת 2025 אשדוד תהיה מטרופולין כלכלי חברתי מהחשובים בישראל ותמשיך בתהליך הצמיחה והפיתוח שהעיר חווה בשנים האחרונות. אנחנו מתכננים להגדיל את העיר בעוד 100 אלף תושבים בעשור הבא. גילינו שרק 30 אחוז מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים מנצלים את אתר אינטרנט שלהם למכירות ובכוונתנו לסייע להם בכך. שיעור האבטלה באשדוד ירד לרמת המומצע הארצי ולפעמים אף לפחות- זהו הישג בלתי רגיל".

סגנית ראש העיר אשדוד וממונה על אגף קידום עסקים ותעשייה, שרון מרק, אמרה: "זיהינו את השפעת הניו-קומרס על שוק הנדל"ן המסחרי המתבטאת בביקוש לשטחי לוגיסטיקה על חשבון שטחים לקמעונאות. התחלנו בסדרת מהלכים שמטרתם לשווק את עורף הנמלים העצום של העיר לטובת חברות מסחריות, יצאנו בסדרת מיזמים שיהפכו את העיר לאנ-אבלרית לחדשנות במסחר ושירותים ע"י צמצום חסמים, הגדלת ההון האנושי, ומתן פלטפורמה לפיילוטים בתחום האיקומרס במרחבי העיר, קבענו תעריף ארנונה מופחת לחברות טכנולוגיות שיזכו להביא את הפעילות שלהן לפארק ההיטק באשדוד. נוודא שכל יזם ובעל עסק ידע שאשדוד הצפויה להפעיל שני נמלים תהווה חוליה משמעותית בשרשרת האספקה של מדינת ישראל".

עוד הציגו בועידה בכירים מעולמות הקמעונאות, המסחר האלקטרוני והשילוח, פתרונות לעסקים מקומיים ולתושבי העיר לשימוש בכלים חדשים של מכירות ברשת על מנת להגדיל את המכירות והרווחים. בין הדוברים: מאיה רויזמן מנהלת תחום המשלוחים בחברת Gett, בשמת שדה סמנכ"ל שיווק ומכירות בדואר ישראל, שרית בק ברקאי מנכ"ל PayBox, וכן מנהלים ויזמים הפועלים בתחומי העברת תשלומים ושילוח, שחשפו כלים חדשניים הנוגעים למכירות דרך האינטרנט ומגמות עתידיות.

רמי לוי, מנכ"ל ובעלים "רמי לוי שיווק השקמה התייחס בשיחה עם העיתונאי לשעבר אביב פרנקל, לכניסה של אמזון לישראל ואמר: "אני מברך את הגעתו של אמזון, בינתיים יש המון כותרות והוא לא בא. אם הוא ייכנס זה יעשה רק טוב לעסקים והם יצליחו יותר. האונליין הוא פלטפורמה לצמיחה" בנוסף לגבי התכניות לעתיד של גודפארם אמר:  "אנחנו רוצים להיכנס לעולם המשלוחים והאונליין בתחום הפארמה כדי להגיע תוך רבע שעה ללקוח. התרופות צריכות להגיע לחולה ולא להיפך. הפארמים מוכרים יותר כי הם מביאים אליו את הצרכן שהוא החולה לצורך העניין, ועל הדרך מוכרים לו עוד מוצרים. הרגולציה צריכה להשתנות, יש פה אינטרסנטים שלא רוצים שזה ישתנה- החולה צריך לקבל את התרופה הבייתה". לגבי התחרות עם שופרסל אמר רמי: "התחרות שלי היא לאו דווקא שופרסל, אנחנו מתייחסים לכולם בצורה שווה. שומדבר שמייצר תחרות לא מהווה עבורינו איום- להיפך. הצרכן בסוף מסתכל על המחיר". לסיום נשאל על ידי פרנקל האם יש בכוונתו להיכנס לפוליטיקה והשיב: "אין סיכוי שאכנס לפוליטיקה כי היא כפויית טובה ואני לא רוצה להיות שם. לדעתי לא יהיה שינוי בבחירות הקרובות, הימין ינצח וביבי יהיה רוה"מ".

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*