מקום שני בתחרות הארצית

מקום שני בתחרות הארצית

בתחרות הארצית בנושא מניעת עישון על שם ד"ר מרקוס ז"ל, שהתקיימה ב"בית מטי" בגבעתיים, זכו תלמידי שכבה ז' בבית ספר מקיף ט' במקום השני. עמירה חיים, מנהלת המחוז, מיהרה לברך את בית הספר וציינה את החשיבות בחינוך לאורח חיים בריא. "השתתפותכם בתחרות וזכייתכם מעידה על כך שבית הספר בחר להעמיד בראש סדר העדיפויות טיפוח תרבות של שמירת ערך החיים" כתבה היא למנהלת בית הספר.

מנהלת בית ספר מקיף ט' גב' אסנת מורדו, זכתה למכתב מחמיא במיוחד ממנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, הגב' עמירה חיים, בו היא משבחת את בית הספר על העשייה והטמעת ערכים בנושא אורח חיים בריא. "אני רואה בחינוך לאורח חיים בריא משימה לאומית ומאמינה כי חובתנו להקנות לתלמידנו הרגלים המבטאים קיום אורח חיים בריא" כותבת היא למנהלת בית הספר ומשבחת את התלמידים על זכייתם בתחרות הארצית שהתקיימה בגבעתיים.

היה זה מכתב פרגון לתלמידי בית הספר אשר זכו במקום השני בתחרות הארצית, ובפרס אותו קיבלו במשרדי האגודה למלחמה בסרטן בגבעתיים, במעמד נציגי שפ"י, מנהלת היחידה למניעת סמים הגברת קרן רות איטח, מנהל המחלקה למחלות ריאה ושחפת, נציגי משפחת מרקוס ונציגי האגודה למלחמה בסרטן.

יועצת השכבה במקיף ט', הגב' שרי ציוני, בליווי מב"סית ביה"ס הגב' אינה לרמן ותלמידי שכבה ז', הציגו עשייה משמעותית בתחרות המבטאת עשייה תהליכית, מעמיקה ויוצאת דופן עבור כל באי ביה"ס, בנושא המוביל לקיום אורח חיים בריא. הנושא הנבחר במסגרת זו עסק כאמור בתופעת העישון ובנזקים הבלתי הפיכים שהוא גורם בכל חברה ובכל מדינה.

בבית הספר כמובן, כמו כל מערכת החינוך והחברה האזרחית, מודעים היטב לתופעת העישון ולנזקיה ולפיכך מוקדשת תכנית חינוכית רחבה להעמקת המודעות לנושא העישון, למניעה והכרות עם ההשלכות הבריאותיות והתחלואה הנגרמת בעקבות העישון. "היום הוכח למעלה מכל ספק, ובכל העולם כבר מודים בפה מלא, כי ישנו קשר מובהק וחד משמעי בין עישון למגוון מחלות ובהן מחלות קשות הגורמות לתמותה" אומרים במחלקת הבריאות העירונית ומשבחים את ביה"ס על ההשתתפות בתחרות ועל הזכיה במקום השני והמכובד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*