מפקד תחנת אשדוד הוזמן לביקור באגף החופים

מפקד תחנת אשדוד הוזמן לביקור באגף החופים

אגף החופים מקיים מפגשי עבודה עם ארגונים וגופים שונים, על מנת לשפר באופן עקבי את סל השירותים לקהל המתרחצים הפוקד את חופי הזהב של אשדוד. הדברים באים לידי ביטוי בשורה של פעולות, מיזמים ותוכניות בהתאם למדיניות שנועדה להבטיח את חיי המתרחצים ולהגביר את המודעות לסכנות הים.

השבוע, הוזמן מפקד תחנת המשטרה באשדוד סנ"צ שמעון פורטל, להשתתף בישיבת עבודה של מנהל אגף החופים מר אריה תורג'מן עם מנהלי תחנות ההצלה. בישיבה ניתנה סקירה על ההיערכות המוגברת של אגף החופים וגופי האכיפה ברצועת החוף, בהתאם למדיניות האכיפה החדשה שנועדה להבטיח את השמירה על הסדר הטוב לכל אורך רצועת החוף, בדגש כמובן על חופי הרחצה.

סנ"צ פורטל ציין את חשיבות העבודה והתיאום בין צוותי ההצלה לצוותי השיטור והפיקוח ועמד על הערך המוסף הנוצר משיתופי הפעולה ומניצול מושכל של מאגרי הכוח העומדים לרשות המשימות. כמו כן עלו נושאים שוטפים שהם חלק משגרת העבודה הקבועה של צוות האגף, לקחים מאירועי טביעה ובמיוחד ממקרה הטביעה בו קיפד אדם את חייו, ושמירה על כללי המותר והאסור וההתנהגות הנכונה של קהל המבקרים בים.

תורג'מן שיבח כמובן את שיתופי הפעולה ואת העובדה שמפקד התחנה משתתף בעצמו בישיבות אלה והדגיש כי מדובר במדרגה נוספת של תיאום ואיגום משאבים אשר יהיו מכפלת כוח ויסייעו לצוותי העבודה ביישום המדיניות. בתוך כך הוא הזכיר כי האגף מפעיל שורה של מיזמים שנועדו לשמור על המתרחצים ולשדרג את איכות השירות בחופי אשדוד, כמו: המיזם האוסטרלי שכבר מתחיל שנה שלישית באשדוד, "מצילים צעירים" שהוכשרו לתת סיוע למצילים, "חוף ללא בדל" שנועד לשמור את החופים נקיים מעישון, מבצעי האכיפה כנגד רעשי מוזיקה בחוף וכיו"ב.

לחופי הזהב של אשדוד כבר יצאו מוניטין של חופים מוסדרים עם רמת שירותים גבוהה ואיכותית. לא לחינם אשדוד מתעטרת בתו התקן "דגל כחול" בכל חופיה וזוכה לשבחים של אורחים ומבקרים מהארץ ומחו"ל. להיכלל ברשימת הערים התיירותיות בעולם הנושאות דגל כחול בכל החופים שלה, הוא יותר מכבוד מקצועי. הישג זה מצביע על כברת הדרך שעשתה העיר כשהחליטה לשדרג את החופים הללו. "מדובר בהשקעות כספיות משמעותיות, בבניית תוכנית אב, בחוקי עזר עירוניים, בחינוך והסברה, בהפעלת מיזמים מיוחדים, בשימור התודעה להתנהגות נכונה בחופים ובאכיפה.

"נושא האכיפה זוכה לתשומת לב מיוחדת משום שהשמירה על הסדר הציבורי וביטחון המתרחצים קובע למעשה את איכות השירותים בחוף. שיתופי הפעולה עם המשטרה הם בהחלט מדרגה נוספת להבטיח את היעד הזה ועד כה הוא מניב תוצאות מצוינות" אומר תורג'מן.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*