מפגש עם גיל חובב –  "אוכל קטן ונשים גדולות"

מפגש עם גיל חובב –  "אוכל קטן ונשים גדולות"

גיל חובב מגיעה לאשדוד למפגש המלא בהומור ובחן האופייני לו  לספר על משפחתו המיוחדת, אוכל, ירושלים, אהבה ועל השפה העברית האהובה לא פחות.

את גיל חובב אתם מכירים מהטלוויזיה, מהאינטרנט ומהרדיו, מספריו ומהרצאותיו. הוא מבשל, כותב ויוצר בתחום האוכל. בטלוויזיה הגיש חובב את התוכניות "שום פלפל ושמן זית", אותה גם כתב, את "עושים שוק", "עושים חג", קפטן קוק", "גיל חובב והתוספות", ועוד רבות אחרות. בגלי צה"ל הגיש את "ציפורי לילה מתרוננות", וברדיו ובעיתונים הוא כותב ומגיש פינות ביקורת מסעדות. חובב , בעל הוצאת ספרים פרטית משלו ובה הוא מוציא לאור את ספריו הרבים על בישול. ספרו המוכר ביותר של חובב הוא "מטבח משפחתי", בו הוא מספר את קורות משפחתו וילדותו המיוחדת, כשגיבורת הספר היא סבתו האהובה מומה, אשתו של איתמר בן אב"י. מחוויות אלו הוא חולק גם בהרצאותיו המשעשעות.

גיל מעיד על עצמו כי "אוכל של סבתות" הוא המעניין ביותר עבורו, והוא רוצה לשמר את העולם ההולך ונעלם הזה ואת מתכוניו. "אני אוהב אוכל ישן. גיליתי שכייף תמיד לחזור אליו", הוא אומר .בעקבות כך ולאחר תחקיר מעמיק הוציא גיל את ספרו "אוכל של סבתא".

בהרצאתו 'אוכל קטן ונשים גדולות' גיל חובב ידבר על אוכל, ירושלים, אהבה ועברית. בהרצאה קלילה מספר חובב באילו תחבולות ניסו לפתות אותו, ילד ירושלמי כחוש ופוזל, לאכול דגים, איך הוקם הארגון לשחרור פלסטין בסלון ביתו, מדוע החליטה סבתו, לאה אבושדיד, לוותר על הנדוניה שלה כדי להינשא לאיתמר בן אב"י ומתי בדיוק גילתה לו בתו שהשפה העברית שיגעה אותו לחלוטין.

כל זה בליווי סיפורים על אליעזר בן יהודה, משה חובב, חיל המודיעין הישראלי, ערוץ 2, מיטב מסעדות תבל והכל כמובן בעברית צחה. הרצאה שהיא חוויה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*