מעבדות לחרות

מעבדות לחרות

"מדובר בבקשה הזויה". באלו המילים ממש השתמש בית הדין הרבני הגדול כנגד בקשתו של הבעל, בפסק הדין שניתן בעניינם של זוג כאשר האישה מיוצגת ע"י עו"ד נתנאל מויאל.

שנים ארוכות היא סובלת, במה שהוגדר על ידה כהתעללות. לאחר שבית הדין פסק כי תקבל גט מבעלה  הגיעה בקשתו של הבעל בניסיון להפוך את ההחלטה, קיבל בית הדין את טענת עורך דינה של האישה נתנאל מויאל ולקראת יום העצמאות היא תצא לעצמאות.

הסיפור שלפנינו מלמד עד כמה חשוב להיעזר בשירותם של עורכי דין מומחים בתחומם כדי להשיג את התוצאה הרצויה. והפעם מי שלמד זאת היטב על בשרו היה גבר שיוצג על ידי טוענים רבניים אשר הגישו בשמו טענה לפיה לבית הדין אין סמכות לדון ולפסוק בעניין מזונות הילדים. טענה זו נדחה ע"י ביה"ד הרבני באשקלון ועליה הוגש ערעור לביה"ד הרבני הגדול. כאמור טענה זו גרמה לדיינים להשתמש במילים חריפות של ממש כי "מדובר בבקשה הזויה".  כאלו שלא רואים לעיתים קרובות בהחלטות בית הדין.

ומה הייתה טענתו של הגבר, אשר גרמה לדיינים לזוז בחוסר נוחות? בקשתו לקבוע כי "לבית הדין הרבני אין סמכות לדון בתביעה למזונות קטינים."

אלא שעורך דין מויאל, הוכיח כי אותם טוענים הסכימו לקבל את סמכותו של בית הדין בעניין זה, בהסכם הגירושין עליו חתמו.

עניין זה הוא שגרם לדיין בית הדין הרבני הגדול אף לרשום בהחלטתם "וככל שבית הדין מנסה לשמור על כבוד הצדדים בעניין זה לא מצאתי מנוס מאשר לקבוע כי מדובר בבקשה הזויה במיוחד".

האמור בבני זוג תושבי האזור, להם ילדים משותפים, אשר בשנים האחרונות עלו יחסיהם על שרטון. לטענת האישה- המיוצגת על ידי עורך הדין נתנאל מויאל, מומחה לדיני משפחה- בשנים האחרונות האיש נוסע לבית הוריו בסופי שבוע ובחגים, נעלם מהבית דרך קבע, מסתובב בלילות, אינו משתתף במטלות הבית כלל, ולמעשה היא מגדלת את ילדיהם לבד.

אם לא די בכך הוא מתנהג כלפיה באלימות מילולית, בגד בה מספר פעמים לדבריה ואף תועד בסצינה אינטימית עם אישה זרה.

לאור זאת  הגישה האישה תביעת גירושין לבית הדין הרבני,  ובה נתבע  הגבר לתת לה גט באופן מיידי, ולשלם את מלוא כתובתה.

לאחר מספר דיונים הבין האיש כי אין מנוס ונענה לקביעת בית הדין להתגרש מיד. אך הדבר לא מנע ממנו להמשיך ולנסות לפגוע באישה בכל דרך אפשרית, לרבות בקשות שונות ומשונות אשר כל מטרתן 'מלחמת התשה' כנגד האישה.

בהחלטה המסכמת את הסוגיה, ולאחר ששמע את באי כח הצדדים, קיבל דיין בית הדין הרבני הגדול את עמדתו של עו"ד מויאל  ותקף את בקשת הבעל בצורה נדירה ובמילים חריפות כאמור כי "מדובר בבקשה הזויה" והמשיך וקבע כי יש לביה"ד סמכות לדון במזונות הילדים ו"כל טענות המבקשים הינם פלפול מיותר".

כעת , בנוסף לגט המיוחל, תזכה האישה  בזכות ההחלטה למעט שלווה ולעצמאות אמיתית

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*