מסתכלים לסביבה בעיניים ירוקות

מסתכלים לסביבה בעיניים ירוקות

הוכרזו בתי הספר הזוכים בתחרות המחנכת לשמירת הסביבה באמצעות אמנות ביוזמה משותפת של מרכז מונארט לאמנויות, מוזיאון אשדוד לאמנות ובשיתוף מפעל אדמה אגן ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה נערך טקס הסיום של פרויקט "עיניים ירוקות", שמטרתו לחנך תלמידים למהות של חיבור האדם לטבע. באמצעות תחרות בה תלמידי כיתות ה', ו' מתבקשים להגיש ציור אישי על דפי "עיניים ירוקות" המבטא לפרשנותם האישית אהבה לטבע ולסביבה.

את הפרסים העניקו הדרן עולמי-מנהל מפעל "אדמה אגן", אורן טואיל מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, אילנה סיסו מנהלת קשרי קהילה ב"אדמה אגן" וימית הוניקמן מהמחלקה לאיכות הסביבה בעיריית אשדוד.

במקום הראשון זכה ביה"ס אילנות שאותו מנהלת רויטל דרורי, חברי וועדת השיפוט התרשמו מאוד מהאיכות האמנותית הגבוהה ורמת הגימור של העבודות שהגישו התלמידים שאותם הנחתה המורה סמדר קאופמן. לדבריהם, "ניכר כי התלמידים התייחסו למגוון הביולוגי המאפיין את אשדוד ולדרישות התחרות".

במקום השני זכה ביה"ס אמירים, שאותו מנהלת פאני ארזי. חברי וועדת השיפוט התרשמו מכמות העבודות אותם הגישה הכיתה שאותה מנחה המורה עינת אברהמי. בנימוקיהם טענו השופטים כי בכל העבודות נשמרה רמה אמנותית גבוהה והשקעה ניכרת. בעבודות ישנה התייחסות גם לנושא וגם למסגור, תוך התבוננות בחי ובצומח המאפיינים את אשדוד.

במקום השלישי זכה ביה"ס צפרירים, בניהולה של אורלי בר יוסף. צוות השופטים התרשם כי המורה מימי עזריאלי ותלמידיה השקיעו בעבודת החקר כמו גם באופן השימוש בצבעי אקריליק. לציון לשבח זכו בבתי הספר: נוף ים – על יצירתיות, מקוריות ושימוש חוזר, ארזים עם המורה רונית עמר – על רמה ציורית יוצאת דופן ובית הספר שירת הים עם המורה מירב קרלונסקי – על העמקה והשקעה.

ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה ציינה כי "האיגוד גאה להיות שותף לתהליך החינוכי המשמעותי. אין לי ספק כי ילדי העיר יצאו נשכרים ואני שמחה כי אנו מצליחים לחנך ילדים לאהבת הסביבה דרך אמנות". 24 בתי ספר שחברו לפרויקט הקדישו והשקיעו מתוך נכונות להוביל לשינוי, למחויבות ולעידוד העמקת האחריות לסביבה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*