ממסרים ושימושיהם

ממסרים ושימושיהם

התקן אלקטרו- מכאני מתייחס לממסר שהוא בעל מפסק וסליל כך שבעת זרימת הזרם בסליל הוא מייצר שדה מגנטי. אותו שדה המדובר הוא זה הגורם להנעת המפסק עצמו וכך הוא למעשה עובר ממצב מושתק למצב מחובר או גם במצב ההפוך ממצב מחובר למנותק כאמור מאפשר גם ניתוק וגם חיבור בתוך מסגרת מעגלי המתח.

צריכים ממסר מתאים ולא יודעים לאן ואיך לשייך אותו? הנה כמה סוגים שיעשו לכם סדר בדברים ויסייעו לכם לבחור את הנכון ביותר.

מהם ממסרים זעירים ולמי הם מתאימים?

כשמדברים על ממסרים קטנים יותר מדברים על 15.8 מ"מ גובה לכל היותר, כמו כן למרות שהמוצר קטן יותר הוא לא מאכזב וחשוב להגיד כי הוא מביא את רמת האמינות הגבוהה ביותר. בין היתר מציג הממסר העברת ספק 800 MW והזקה של 250 MW.

כמו כן ניתן להשיג באמצעות ממסרים זעירים אלו אפשרות ל2 מגעים NO ומגע נוסף של NC-  כאמור 2 מגעים לכל היותר. מכל מה שנכתב כאן אפשר לדבר על מערכת מגעים מדהימה, מערכת מגעים שיכולה ומביא לידי ביטוי תכנון מקורי לרבות התאמה לכל מיני סוגי זרמים נמוכים וגבוהים כאחד.

חלקים מתווספים לממסרים – שקעים מתאימים

ממסרים זה עניין אחד אבל מה על החלקים המשלימים אותם? בכדי שתוכלו לייצר ולתפעל את הדברים בצורה בטוחה ביותר ראוי לדבר גם על השקעים המתאימים. כאמור חשוב מאוד להתאים את השקעים עבור אותם ממסרים שיהפכו את השימוש לנכון, מדויק ובטוח על כל המשתמע מכך.

אז אם אתם צריכים לבחור תאם שקעים חשוב מאוד לחפש מאפיינים כמו אינטגרציה מתאימה למעגלי הבטיחות החשמליים. כמו כן נוכח העניין הבטיחותי יש להוסיף מודל בטיחות מתאים לרבות יותר ממגע אחד – זה חשוב בכדי להגדיל את האפשרויות בהתאם.

אילו סוגי ממסרים קיימים בשוק?

יש כמה סוגי ממסרים, הממסר הראשון הוא עם המגע הפתוח בהם אין מתח בסליל ובזמן העברת מתח הממסר סוגר את המעגל ובוחר אם לסגור את המערכת או להפעילה. ממסר עם מגע פתוח משמע ממסר הפותח את המערכת ואילו ממסר מחליף נע בין סגירת המעגל הראשון לשני אבל לא יפעיל או ינתק את המעגלים כקודמיו.

השימוש בממסר או בכמה ממסרים הפך מוכר יותר ויותר בפרט בתעשייה של החשמל. עם הממסרים הנבחרים אפשר לעשות לא מעט פעולות הקשורות הן בניתוקים מעגל חשמלי והן בחיבורו, התעסקות עם לוחות חשמל, מערכות ומכונות מתקדמות כאלה ואחרות.

את הממסר בעל הרכיב החשמלי הבנוי מ2 חלקים לרבות סליל אלקטרוני מגנטי ומגעים אפשר לראות בלא מעט מקומות. באמצעות הסליל האלקטרו מגנטי כאשר המגעים תקינים מועבר זרם החשמל וכך למעשה נוצר השדה המגנטי שפותח את המעגל וכך מנתק או מפעיל את היעד- המכונה שלכם, מערכת והפעלה בהתאמה אישית!

צילום: CANVA PRO

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*