מלגות בגובה 30,000$ ע"ש נינט וגבריאל גז ז"ל

מלגות בגובה 30,000$ ע"ש נינט וגבריאל גז ז"ל

השבוע התקיים טקס צנוע אך מרגש באולם מועצת העיר אשדוד. מיכאלה ברש גז השיקה מפעל מלגות חדש, ע"ש הוריה נינט וגבריאל גז ז"ל, עבור סטודנטים בני העיר. בטקס נטלו חלק 33 סטודנטים מאשדוד אשר זכו למלגת לימודים, בין 2,500 ₪ ל-5,000 ₪ למלגה, אותן קבלו מנציגי משפחת גז, ראש העיר, מ"מ קרן אשדוד וראש מינהל החינוך. סה"כ חולקו מלגות בסכום כולל של 30,000 $.

מפעל מלגות חדש ומיוחד נוסד אתמול באשדוד ע"י נציגי משפחת גז. גב' מיכאלה ברש גז, תושבת אשדוד לשעבר אשר הגרה עם משפחתה לשוויץ והקימה עסק מצליח, החליטה להנציח את הוריה במפעל מלגות חדש עבור צעירים וצעירות בני אשדוד הלומדים באוניברסיטה. גב' ברש הקדישה סך של 30,000 $ עבור מלגות לשנה"ל 2016, שחולקו אתמול ל-33 סטודנטים תושבי העיר.

משפחת גז עלתה לארץ מביזרט (תוניסיה) ב-1961, ולאחר חמש שנים במושב קדימה עברה לאשדוד והצטרפה למשפחה המורחבת שכבר ישבה בעיר. ההורים, נינט וגבריאל גז ז"ל, היו עמוד תווך לקהילתם וקבעו את ערכי היסוד שאפיינו את המשפחה: עזרה הדדית, ראיית האחר ונתינה לזולת. כמו כן שמו דגש על החינוך כאשר גב' גז ז"ל מעודדת את בני משפחתה לקרוא ולהשקיע בלימודים מתוך אמונה שזו הדרך להתקדם בחיים וליצור עתיד טוב יותר לעצמם ולקהילה. מיכאלה שגדלה והתחנכה באשדוד, דבקה באמרה המשפחתית "תני ואלוהים יתן לך…" ובשאיפה לחינוך ולהשכלה, והיה זה אך טבעי לחבור למינהל החינוך ולקרן אשדוד ולהקים את קרן המלגות ע"ש הוריה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הודה בשם תושבי העיר ובשם הצעירים על המיזם המרגש והתרומה החשובה אשר תסייע לסטודנטים הצעירים במימון לימודיהם האקדמיים. הוא ציין את הקשר של תושבי אשדוד אל עירם גם אם הפסיקו להתגורר בה והעובדה שגב' ברש בחרה להנציח את הוריה באמצעות קרן מלגות באשדוד מלמדת הן על הקשר עם עיר מגוריה והן על החשיבות שהיא מעניקה ללימוד ולרכישת השכלה אקדמאית. ד"ר לסרי הודה למשפחת גז בשם העירייה וקרן אשדוד. אחריו נשאה דברים אחותה של התורמת, גב' מלכה כהן, והביאה את ברכתה של מיכאלה למעמד המכובד.

גב' ברש העניקה 30,000 $ לשנה הנוכחית ונכונה לשיתוף פעולה גם בעתיד. במעמד אחותה גב' מלכה כהן ואחיה מר אפי גז, הוענקו מלגות לימודים ל-33 סטודנטים מאשדוד. גובה המלגות נע בין 2,500 ₪ – 5,000 ₪ למלגה.

מפעל המלגות שנקרא "מלגת כיוונים ע"ש נינט וגבריאל גז ז"ל", מתקיים במסגרת מרכז כיוונים לצעירים אשר ערכו מיון מדוקדק לבחירת הסטודנטים הזוכים. "מתוך 103 סטודנטים שהגישו מועמדות למלגה, בחרה הוועדה בהשתתפותה של התורמת, את הסטודנטים בעלי הניקוד הגבוה ביותר בדגש על תרומה לקהילה, שירות צה"לי / התנדבותי, הכנסה לנפש, רובע מגורים ועוד" אמרו בכיוונים וציינו כי "הסטודנטים הזוכים, בני אשדוד הלומדים במגוון מקצועות אקדמיים ומגיעים מכל המוסדות להשכלה גבוהה, יידרשו לפעילות קהילתית במסגרות שונות ברחבי העיר בהתאם לבקשת משפחת גז".

זה אחר זה עלו הסטודנטים אל הבמה, קיבלו את המלגה מנציגי משפחת גז, ד"ר לסרי, מר אריה אזולאי – מ"מ יו"ר קרן אשדוד, אריה מימון ודינה בר אולפן – מנהלת קרן אשדוד. הסטודנטים הודו למשפחת גז, לעיריית אשדוד ולקרן אשדוד, למינהל החינוך ולמרכז כיוונים שמלווה אותם באופן שוטף, בייעוץ לימודי, במתן המלצות ובהכוונה בתחומי עניין שונים הקשורים בעולמם של הצעירים. כל הטקס צולם והועבר ישירות לשוויץ, שם צפו מיכאלה ובני משפחתה בטקס.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*