מכס אשדוד סיכל הברחת עשרות אלפי מוצרי קוסמטיקה

מכס אשדוד סיכל הברחת עשרות אלפי מוצרי קוסמטיקה

חוקרי יס"מ (סמים ומכס) במכס אשדוד סיכלו ניסיונות הברחה של עשרות אלפי פריטי קוסמטיקה וטיפוח, חלקם מזויפים וחלקם ללא אישורים נדרשים. הסיכול התבצע לאחר שהיחידה ניהלה מזה זמן מה חקירה סמויה נגד חברת "טרנסוורלד טרייד בע"מ", שבעליה הוא תמים טמימי, מזרח ירושלמי בן 26, בחשד להברחת טובין, ייבוא טובין מפרי קניין (מזויפים), הטעיית פקידי מכס ומתן הצהרות כוזבות בייבוא. כל זאת נעשה, על פי החשד, על מנת להימנע מהמצאת אישורים ממשרד הבריאות וממכון התקנים הדרושים בעת ייבוא מוצרי קוסמטיקה, אותם בין היתר מייבא טמימי. בנוסף, מחומר החקירה עולה כי טמימי ניצל את היותו אזרח ישראלי על מנת לבצע עבירה ביטחונית חמורה, בה הוא ניסה להבריח טונות של חומר העשוי להיות מיועד להכנת אמצעי לחימה שיועד עבור תושבי שטחים.

בתחילת חודש אוקטובר הוגשה למכס בקשה לשחרור משלוח המכיל כ– 740 קרטונים של בשמים, מוצרי קוסמטיקה אחרים ומוצרים נוספים. בודקי מכס אשדוד שביצעו בדיקה פיזית למכולה מצאו בה כ– 13,000 בקבוקי בושם מזויפים של המותגים 'HUGO BOSS', 'Joop', 'Cacharel' ו– 'Brut'. בנוסף נמצאו במכולה כ– 21,000 שלל מוצרי קוסמטיקה שלא הוצהרו כלל במסמכי הייבוא וכ– 3000 כדורי רגל מזויפים של קבוצת ברצלונה וחברת 'Mikasa'.

לאחר כשבועיים הוגשה על ידי החשוד בקשה נוספת לשחרור משלוח ובו כ– 530 ארגזים ובהם, על פי הצהרת היבואן, תכשיטים, כלי מטבח, פלסטלינה ועוד. גם במכולה זו ערכו בודקי מכס אשדוד בדיקה פיזית, בעקבותיה נמצאו כ– 80,000 מוצרי קוסמטיקה שונים וכ– 2100 כבלים חשמליים המיועדים לצרכים שונים עליהם לא הצהיר היבואן. סכום המס, שנגרע מהקופה הציבורית כתוצאה ממעשיו של החשוד עומד בשלב זה בלבד (לפני סיום חקירה), על כ– 160,000 ₪.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*