מכינים את אשדוד לפסח

מכינים את אשדוד לפסח

מינהל התפעול על כל יחידותיו נערך לעבודה מאומצת סביב השעון, על מנת להבטיח כניסה נקיה לחג פסח כשר ושמח. במהלך החודש האחרון נעשו לא מעט מבצעי ניקיון ועבודות אינטנסיביות בכל חלקי העיר, אבל עיקר העבודות ובאינטנסיביות גדולה יותר תיעשנה בשבוע הנוכחי – השבוע האחרון לפני חג הפסח. השבוע תוגברו כל יחידות התפעול, בדגש על עובדי האגף לשירותי ניקיון, לרבות עובדי הקבלן, הגברת זמני הפינוי באמצעות משאיות אשפה, טרקטור ומנוף לאיסוף גזם ואשפה כבדה. העבודות עצמן כוללות רכבי טיאוט, מבצעי ניקיון ושטיפה, איסוף גרוטאות, עבודת ניקיון ידנית, איסוף גזם, פינוי כלי אצירה למיחזור ועוד.

במינהלות הרבעים ובעיתונות התפרסמו מודעות הסברה תחת הכותרת "משלבים ידיים לקראת החג" ובה בקשה מהציבור לשיתוף פעולה וליחס פעיל שיאפשר שמירה על סביבה נקייה ומטופחת. "לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, התושבים מתבקשים לשיתוף פעולה" נכתב במודעות שנתלו בכל בנייני המגורים תוך פירוט הנושאים לשיתוף פעולה:

  • גזם, גרוטאות ופסולת מוצקה – להוציא בהקדם ולא להשאיר עד הרגע האחרון.
  • פסולת ביתית – להוציא בהקדם ולהניח בתוך פחי האשפה והטמונים.
  • פסולת בנייה – לפנות רק לאתרים מורשים!

מינהל התפעול יציב גם השנה חביות לביעור חמץ, שיסופקו ע"י האגף לשירותי ניקיון ומינהלות הרבעים. הציבור מתבקש שלא להבעיר אש בפחי האשפה אלא רק בחביות ביעור חמץ או בשטחים פתוחים. כמו כן, אין להשאיר אש דולקת ללא פיקוח ואין להשליך גחלים לתוך פחי האשפה. פרטים על מיקום החביות אפשר לקבל ממוקד 106. ובקשה אחרונה: בערב החג, ערב ליל הסדר, יש להוציא את הפסולת הכי מוקדם שאפשר כדי שעובדי התפעול יספיקו לפנותה לפני החג. אחרי הכל גם להם יש משפחות וכולם רוצים להסב לשולחן הסדר שמחים ורגועים.

בנוסף, חול המועד פסח מזמן לנו לא מעט אפשרויות. עונת האביב בפתח ואיתה מזג האוויר הנאה. אלפים יתארחו באשדוד, באירועים שונים שמכינה לנו העיר: פסטיבל תור הזהב, אביב בפארק, לונהפארק, מימונה בפארק וכנס המימונה האקדמי. גם הפארקים העירוניים, חופי הים, המוזיאונים ואתרי העיר יהיו מלאים באורחים מבית ומחוץ, אשר יבואו ליהנות מאשדוד. עובדי העירייה אומנם יהיו בשטח בכוחות מתוגברים אך חשוב שכולנו יחד נשמור על עיר נקייה וידידותית. תבלו, תהנו ואפילו תזמינו אורחים מחוץ לעיר אבל לבסוף, אל תשכחו להשאיר אחריכם מקום נקי.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*