מי זכה באולימפיאדת המתמטיקה העירונית לשנת 2020? 

מי זכה באולימפיאדת המתמטיקה העירונית לשנת 2020? 

אולימפיאדת המתמטיקה לשנת 2020 הגיעה לסיומה, וביום ראשון התקיים באולם מועצת העירייה טקס הענקת פרסים לתלמידים הזוכים, במקומות הראשון שני ושלישי, ותעודות לתלמידים המצטיינים. על היוזמה שנולדה לפני 18 שנה, אחראית הגב' פירה גרינס, המייסדת ומנהלת בית ספר "לקט". 

כבר 18 שנה שאשדוד מקיימת אולימפיאדה מיוחדת למתמטיקה, בה משתתפים אלפי תלמידים מכל בתי הספר היסודיים. השנה, לאור משבר הקורונה, האולימפיאדה התעכבה מעט אך סיומה מהדהד באוזני 8,846 התלמידים שהחלו את התחרות ו-184 התלמידים אשר הגיעו לגמר. 

האולימפיאדה הראשונה נולדה כאמור לפני ח"י שנים, כיוזמה ייחודית ומקורית של בית ספר "לקט" בניהולה של גב' פירה גרינס ושל המחלקה לעלייה וקליטה של עיריית אשדוד. היה זה המשך להתפתחותו של בית ספר "לקט", שנוסד לפני 27 שנים ושם לו מטרה לחזק תלמידים במקצועות ה"מפחידים" – פיזיקה ומתמטיקה. בתחילה, רוב תלמידי ביה"ס היו עולים מארצות חבר העמים אך אט אט הוא חיזק את מעמדו ואת המוניטין שלו וכיום לומדים בו תלמידים מכל הקהילות ולמעלה ממחצית התלמידים הם ילידי הארץ.  

ייסודה של אולימפיאדת המתמטיקה היה המשך למגמה שנועדה לחבר את התלמידים למקצועות "המפחידים" ומאז, בכל שנה, נערכות תחרויות בית ספריות, מהם נבחרים נציגי בתי הספר לאולימפיאדה. עשרות אלפי תלמידים השתתפו באולימפיאדות אלה עד כה והשנה כאמור השתתפו קרוב ל-9,000 תלמידים מ-33 בתי ספר. הפרויקט הנפלא הזה זוכה לתמיכה וסבסוד של עיריית אשדוד וכחלק מתכנית האירועים הקבועים של מינהל החינוך, הוא מצוין כחגה של המתמטיקה בעירנו. בכך הפכה אשדוד לעיר היחידה בישראל שמקיימת אולימפיאדות במתמטיקה ופיזיקה לתלמידי היסודיים, ללא תשלום ההורים.  

האולימפיאדה עצמה מתקיימת בשלושה שלבים: שלב ראשון – תלמידי כיתות ב'-ו' מ-33 בתי ספר יסודיים בעיר (השנה השתתפו 8846 תלמידים). שלב שני – 800 התלמידים שצברו את מירב הנקודות. שלב הגמר – 184 התלמידים המצטיינים. בשל מבחנים ובדיקות קפדניות, התחרות מתעלה לרמות גבוהות ומאתגרת את התלמידים, ולבסוף 32 תלמידים זכו למעמד "מצטיין העיר" ו-18 תלמידים זכו במקומות הראשון השני והשלישי. 

פירה גרינס, מייסדת ומנהלת את בית הספר: "אנחנו רגילים לומר שאין לנו בישראל משאבי טבע והאוצר הכי גדול שלנו הוא המוח היהודי. גם הפעם, האולימפיאדה מתאפיינת בחגיגה אמתית לכושר המחשבה, היכולת לחשב חישובים ולהתמודד עם אתגרי חשיבה מורכבים". גרינס הודתה לכל השותפים בהצלחה הממושכת של האולימפיאדה: לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, סגן ראש העיר שמעון כצנלסון, ראש מנהל החינוך אריה מימוןמנהלת אגף חטיבה צעירה מרטין עובדיה, מנהלים ומנהלות ורכזות המתמטיקה בבתי הספר, מורות בית הספר "לקט" שעושות מלאכה יפה וחשובה ולהורים על התמיכה. 

סגן ראש העיר כצנלסון ומנהלת לקט גב' גרינס חילקו תעודות לזוכים ולמצטיינים: מקום ראשון: סרפימה בס, כיתה ב' בית ספר יחד. אריאל מנשה – ג', צפרירים. נדב נחום – ד', צמח לאמנויות. יליסיי מליש – ה', הקריה. חיים בנישו – ו' שירת היםמקום שני: מתן פצ'ורסקי – ב' יצחק רבין. אריאל ברינקר – ב' אשכול. הילי ושאדי – ג' רימונים. אביתר בנוז – ד' יחד. ענבל חוליאנו – ה' נוף ים. דמיד פילטוב – ו' קשת. מקום שלישי: איתן דריי – ב' רימונים. סימון לוזיקין – ב' אשכול. אורי בוקובזה – ג' הרא"ה. סשה צ'אוסובסקי – ד' רננים. יותם פלג – ה' שירת הים. אורן פרוכטמן ואלירן זסלבסקי – ו' צמח אומנויות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*