מיזם כיפליים הייחודי לרכיבה על אופני טנדם יצא לדרך באשדוד

מיזם כיפליים הייחודי לרכיבה על אופני טנדם יצא לדרך באשדוד

יש באשדוד רכיבת טנדם! "טנדם" היא רכיבה לבני נוער לקויי ראייה/עיוורים, ובני נוער רואים הרוכבים יחד כקבוצת רכיבה חברתית ספורטיבית והעצמה אישית.

אופני הרכיבה מיועדים לאנשים רואים ולרוכבים עם ליקויי ראייה, המתואמים ביניהם כדי לנוע קדימה. כבר לפני מספר חודשים העירייה אימצה את הרעיון בעקבות יוזמה יפה – של יעל מדמון ומוטי רגב מנהל קבוצת כן ולא, יועץ ראש העיר לענייני נגישות, דרור כרמלי, לקוי ראייה בעצמו, ומשתתף בתחרויות רכיבת אופניים ותקצבה את הפרויקט.
המטרה של המיזם היא לחשוף בפני בני הנוער את העולמות של כלל הצדדים, ובזכות כך ליצור עולם אחד המשותף לכולם.

העירייה נרתמה לנושא בעידודם של מנכ"ל העיריה (שגם לקח חלק פעיל במיזם עצמו) ושל ראש מנהל החינוך, ובחודשים האחרונים נערכו אימונים כדי לאפשר לרוכבים אחוריים וקדמיים לרכב עצמאית. במסגרתם, הוכשרו שישה רוכבים אחוריים ושבעה קדמיים, וביום שני התקיים מפגש איחוד שבו קיבלו הנערים את חולצת הקבוצה עם לוגו של "כן ולא מרכז" ו"כיפליים" מלפנים ולוגו עיריית אשדוד בגב החולצה.

המפגש המרגש כלל אימון רכיבה וגיבוש חברתי בין בני הנוער. "זאת חוויה מרגשת. הכרנו ילדים מדהימים שלא נותנים ללקות שלהם לעצור אותם. פעילות קבוצת כיפליים מאתגרת מהנה וחשובה מאוד", אמר הרוכב ארי רייף.
קטיה, רוכבת אחורית, הוסיפה: "זו זכות להיות שותפים למיזם, הרגשה שאי אפשר לתאר במילים פשוטות. הרכיבה נותנת תחושת שוויון ומסוגלות. השילוב של רואים ולא רואים בגיל דומה מאפשר לנו לדבר, ללמוד יחד וגם לצחוק יחד".
דרור כרמלי, ממובילי הפרוייקט – "אשדוד היא הראשונה בישראל ובעולם אשר בנתה קבוצת נערות ונערים רוכבים משותפת לליקוי ראייה/עיוורים וקבוצת רואים. זה מרגש מאוד, מכאן יוצא המסר החברתי הגדול בעצם יציאת דור שוויוני שבעתיד ימחק את המילה 'שונה' מהלקסיקון".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אנחנו גאים להציג את נבחרת הרכיבה הראשונה של אשדוד ובתוך כך גם של ישראל המחברת בין עולמות ויוצרת בדיווש ישיר את המשותף בין בני הנוער. כיפליים מהווה פריצת דרך ונדבך נוסף לעוצמתה של הקהילה באשדוד היודעת לפעול יחד ולהגיע, ממש כמו רכיבה על אופנים, למקומות שפעם היו בלתי אפשריים.
אני מודה למנכ"ל העירייה, לדרור כרמלי ולכל השותפים על המיזם המרגש".
רוצים להצטרף למיזם? צרו קשר עם יעל: 0528855758

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*