מיהו שגריר טוב?

מיהו שגריר טוב?

לפני כחודשיים השיקה מינהלת ד'-ה' את פרויקט "שגרירים טובים" כפיילוט לוקלי ומיד זכה המיזם לפופולריות. יותר בתי ספר ברובע מתקשרים עם המינהלת ומבקשים ליישם את המודל גם אצלם ובמקומות מסוימים הרחיבו את הרעיון וגבשו סיירת ירוקה מתוך "השגרירים הטובים". כך בונים חברה טובה!

פרויקט "שגרירים טובים" שהחל לפעול במינהלת ד'-ה' לפני כחודשיים, רושם לעצמו הצלחה. זה התחיל בקריאה לתלמידי הרובע לבוא ולהצטרף למיזם שיכתיר אותם בתואר "שגריר טוב". "אם אתם אכפתיים ואם חשוב לכם מראה הרובע, אתם כנראה שגרירים טובים" קראה המודעה שהתפרסמה בבתי הספר והזמינה את התלמידים ליטול חלק במיזם החדש שבו כל אחד יכול לפקוח את העיניים, להביט סביב ולדווח על מפגע או מטרד סביבתי ובכך לסייע ליצירת סביבה נעימה יותר.

"המיזם מבקש לפתח אצל הילדים מודעות לסביבתם" אומר מר ישראל חזות, ראש מינהלת ד'-ה', ומציין כי "כבר כשגיבשנו את פרלמנט הילדים העירוני והרובעי, למדנו את כח ההשפעה של הילדים על הסביבה, על ההורים, המשפחה והחברים וכן זיהינו שילדים מתחברים יותר לסביבה וחשוב להם להיות חלק מתהליך של שינוי".

בתחילת המיזם הילדים לא מתבקשים למאמץ רב. בשלב הראשוני היה עליהם רק להסתכל סביב ולדווח למינהלת על מפגע או מטרד ברבעים ד'-ה' בלבד!! ילד שדיווח על מפגע ולאחר בדיקה נמצא כי פנייתו נכונה, זוכה בתעודת "שגריר טוב". "את הפניה יש להגיש למינהלת בנוכחות הורה, כדי ליצור מעורבות משפחתית" אומרים במינהלת, ואילו "התעודה ניתנת בכיתה או בטקס בבית הספר על מנת להעצים את הילד ולדרבן ילדים נוספים להצטרף".

עד כה חולקו לא מעט תעודות "שגריר טוב" לילדים ולילדות שנענו לקריאה, דיווחו וזכו בתעודה. בהמשך, תיערך תחרות בין בתי הספר ברובע, ולבית הספר המצטיין תוענק תשורה. ובינתיים, המיזם לא שוקט על שמריו. אדרבא לאור הצלחתו ופניות בתי ספר להצטרף לפרויקט, מתבצע כיום תהליך מקביל לגיבוש קבוצת פעילים, כעין "סיירת ירוקה רובעית", מתוך השגרירים הטובים וכאלה שיבקשו להימנות על חברי הסיירת. "אנו מגבשים רעיון זה בבית ספר רעים, בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה, ומקווים לראות פירות כבר בקרוב, כמו הצלחת המיזם בתחילתו" אומר מר חזות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*