מטרגדיה לסיפור מעורר השראה: מה קרה בסניף מכבי ברובע ד' אשדוד?

מטרגדיה לסיפור מעורר השראה: מה קרה בסניף מכבי ברובע ד' אשדוד?

לפני כשבועיים, שמעה ענת עזרא, סגנית מנהלת מרחב אשדוד במכבי שירותי בריאות, צעקות  של אחד המטופלים במרפאה, מבעד לדלת משרדה. מיד יצאה ענת החוצה, הציגה את עצמה ושאלה כיצד תוכל לעזר. המטופל שהיה נסער ולא קשוב הכריז בפני הנוכחים: "אני הולך להתאבד" ויצא בסערה מהמרכז הרפואי. ענת יצאה אחריו בבהילות והפצירה בו לשוחח עימה ולשתף בעניין שמטריד אותו. לאחר כמה ניסיונות ולכשהתרצה האדון, הוא שיתף כי הוא נמצא לבדו בעולם, חש בדידות נוראית מאחר והבת שלו מתגוררת בחו"ל ואין מי שיסייע לו. הוא הגיע למרפאה בכדי לאסוף תרופות אך בית המרקחת היה סגור לפרק זמן קצר, עקב ספירת מלאי. ענת סגנית מנהלת המרחב אשדוד במכבי, ביקשה ממנו לחזור הביתה והבטיחה לו שתדאג לו. עם סיום יום העבודה אחר הצהריים, היא ניגשה באופן עצמאי לבית המרקחת הסמוך, אספה עבורו את התרופות והביאה אותן עד לביתו, ואז נחשפה לסביבת מגוריו הקשה.

ענת לא חשבה פעמיים ודאגה לצרף אותו אל פרויקט "נפגשים" של מכבי שירותי בריאות, המתמקד בסיוע על ידי מתנדבים עבור מטופלים הסובלים ממצבי בדידות. כל מתנדב משובץ למטופל ונפגש עמו בביתו, בתקופת הקורונה מתאפשרת גם התנדבות במתכונת טלפונית, לפגישה אחת בשבוע למשך שעה של בילוי משותף, שיחה, קריאת ספר או עיתון. הפגישות הללו יוצרות תחושת שייכות ואופטימיות בקרב המטופלים, וכמו כן נותנות למתנדבים תחושה של משמעות ונתינה משמעותיות ביותר. הפרויקט גם מחבר בין המרחבים השונים של "מכבי" לבין הקהילה בה הם פועלים, כאשר במחוז הדרום, שובצו מתנדבים לכ- 300 מטופלים, ועוד היד נטויה.

הצוות הרפואי התגייס ותרם אלפי שקלים ומוצרים בסיסיים למטופל

מימין פריאל אטיאס וברנדה לייש.

בנוסף על כך, רכזת פרויקט "נפגשים" במרחב אשדוד, מורן רוזנהק, צירפה אותו לעמותה דרכה יוכל לקבל ארוחות חמות בסופי שבוע. ואף במקביל פנתה למנהלי האזור של מכבי ולצוותים שלה בגן יבנה ובני עייש, כאשר כל הצוות הרפואי והניהולי התגייסו מייד מיוזמתם האישית, רכשו עבורו מצרכים, ולקחו על עצמן לעשות תורנות באמצע שבוע – בכל פעם מישהי דואגת ליומיים שלושה של אוכל מבושל. חלק מהצוות הרפואי תרמו לו כסף, וחלק קנו לו מוצרי צריכה בסיסיים, מכשירי חשמל ומוצרי היגיינה.

נועה דרור לביא, מנהלת מרחב אשדוד במכבי: "אני מצדיעה לצוותים בשטח שנרתמו למשימה החשובה הזו, מיוזמתם האישית, ופתחו עבור המטופל את הלב ואת הכיס. ההצלחה שלנו נובעת מההון האנושי שעוטף אותנו – העובדים המסורים במכבי, אשר המטופלים שלנו תמיד בראש מעייניהם".

בתמונה הראשית: מימין איריס דנן, במרכז – מורן רוזנהק ומשמאל סימה אבנט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*