מחשבים מסלול מחדש

מחשבים מסלול מחדש

מי לא משתמש בטכנולוגיית הניווט (כדוגמת GPS ו-WAZE) ולא נחשף מעת לעת לקול הבוקע מתוך האפליקציה ומכריז: "מחשב מסלול מחדש". בבית ספר עילית שובו ראו בביטוי זה משמעות חינוכית ותלמידי בית הספר, בעקבות פרויקט התחבורה הירוקה, החליטו לחשב מסלול מחדש ולצאת לדרך חדשה.

במסגרת הפרויקט העירוני תחבורה ירוקה, החליטו תלמידי בית הספר "עילית שובו" אשדוד לצאת לדרך חדשה, להתחבר לרעיון שמציעות אפליקציות הניווט  ו"לחשב מסלול מחדש". תלמידי כיתה ח' שהגו ויזמו את הרעיון עזרו גם ליישמו בכיתות נוספות ולשתף בו את כל תלמידי בית הספר.

"המיזם הירוק מוביל בעינינו מוטו חשוב המצביע על התחדשות ושיפור ברמת השירות העירוני" אומרת מנהלת בית הספר גב' מלכי שיינין ומציגה את הרעיון בשלוש מגמות:

  • חברה של איכות – מהי איכות חיים ומה משפיע על איכות החיים? במסגרת זו ערכו התלמידים דיון השפעת אמצעי הטכנולוגיה על חיינו, כדוגמת הטלפונים הניידים, הרשתות החברתיות והאינטרנט וכיצד ניתן להתמודד מולם באופן שישמור על איכות החיים שלנו. התלמידים הביעו את דעתם בנושא ואף העלו רעיונות לשיפור המצב. המורים והתלמידים שיתפו את ההורים וגיבשו איתם דרך משותפת לשימוש נכון ומושכל במדיה.
  • חינוך באהבה ובחיוך – דגש על הנושא החברתי שזכה כאן לרענון כאשר תלמידות כיתה ז' החלו בפרויקט "יזמות חינוכית" שבו תלמידים בוגרים חונכים תלמידים צעירים או מתקשים, קשובים אליהם ומפעילים אותם באופן מודרך ואישי. במסגרת זו התלמידים והתלמידות ימשיכו ליישם את הערכים החינוכיים המועברים בבית הספר בנושא "שובו זה הזמן", כאשר כל תלמיד קיבל "יומן זמן שלי" בו יאסוף כרטיסים המחנכים להכרה בערך הזמן.
  • חושבים קדימה לחיים –נושא שהוקדש לאיכות הסביבה ודאגה לסביבה ירוקה. בהיבט של מיזם התחבורה הירוקה, נכנסו התלמידים למהלך למידה במסגרת שעורי זה"ב 0זהירות בדרכים).

"בבית ספרנו, כמו גם בעירנו היפה, אצלנו לא נרתעים ממאמץ ויודעים שבשביל קידמה ואיכות חיים צריך להשקיע" אומרת שיינין ומוסיפה כי "אנו כמובן שמים דגש על הילד ויודעים כי הטובה הגדולה ביותר שאנו יכולים להעניק לו זה לצייד אותו בארגז כלים בעזרתו יוכל להתמודד בחייו". ואכן, כלל זה מיושם הן במערכת הלימודית עצמה כמו החינוך הפיננסי, לימודי המתמטיקה, הפיזיקה והמדעים, חשיבה לוגית ועוד, והן במערכת החינוכית, באמצעות צוות המורות וההנהלה שמתמסרים באהבה רבה למען תלמידיהם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*