מזל טוב לבני המצווה של מקיף ו׳

מזל טוב לבני המצווה של מקיף ו׳

מקיף ו', בניהולה של ד"ר רונית טאוב, חגג השבוע בני מצווה בטקס חינוכי, מרהיב ואיכותי לתלמידי כיתות ז'. רכזת השכבה, מיכל טל, בחרה עם צוות המחנכים לעסוק בנושא גדולי האומה. הטקס כלל את הדלקת המשואות המסורתי בסימן ערכי החינוך בהם עסקה השכבה במהלך שנת הלימודים – שורשיות, נתינה, שמירה על הסביבה, מורשת וסובלנות.

השנה שולבו גם קטעים אומנותיים הקשורים כולם לנושא חגיגות ה-70 לישראל. על הפן האומנותי עמלה רונית מויאל, הרכזת החברתית והמנהלת המוסיקלית של המקיף, ולתוכו ביקשה לשלב גם קטעי מערכונים קצרים. הקטעים עסקו באופן בו כביכול חגגו הרצל, בן גוריון ורחל המשוררת את אירועי המצווה שלהם.

תמר מאיר, מנהלת חטיבת הביניים, תיארה את הטקס: "היה טקס מרשים, חינוכי ומיוחד במינו. התלמידים הציגו, שרו ורקדו באהבה גדולה ובמקצועיות שלא היתה מביישת תלמידים בוגרים מגיל 13. תענוג היה לראות את העשייה המרובה והחשיבה החינוכית שהושקעה בכל קטע שהוצג".

מיכל טל, רכזת השכבה, סיפרה על תהליך העבודה: "הצוות החינוכי של השכבה נרתם לעשיה משותפת, על מנת ליצור מופע בוגר עם טאצ' של הנאה עבור הילדים, עבור קהל השכבה והוריהם. השתדלנו לתת ייצוג לכל תחום בו מספר רב של תלמידים, יוכלו להתבטא. על קטעי המשחק היתה אמונה כלילה לוקשינסקי, מחנכת בשכבה, ועל תפירת המופע כולו בכלל ועל המוסיקה האיכותית בפרט עמלה ללא דופי רונית מויאל שלנו. אני חייבת להודות גם לאלכס סקקון הכוריאוגרף, שיצר ריקודים מיוחדים ומרשימים. הילדים הפגינו על הבמה את הידע והערכים עליהם שקדנו במהלך שנת הלימודים, היה כיף לעשות וכיף לצפות בתוצר המוגמר!"

ד"ר רונית טאוב הוסיפה: "חזינו במופע מרגש במיוחד, רווי בשלל הנושאים בהם אנו עוסקים בשכבה ז'. דווקא שכבת גיל זו מאפשרת הטמעה נכונה ליסודות חינוכיים איתנים לקראת השנים הבוגרות יותר בתיכון. מה שקסם על הבמה באותו ערב, היה בעצם הסיכום של שנת עשייה חינוכית, אהבת הילדים לצד הקניית ערכים של דרך ארץ וציונות. האמונה בצוות ובילדים היא ככל הנראה המתכון להצלחה, ושיתוף הפעולה הנהדר היה כרגיל מרכיב עיקרי בו. מעבר להערכתי לכל העוסקים במלאכת הקודש החינוכית בבית ספרינו, אני חייבת להודות גם להורים המגלים איכפתיות, וסומכים עלינו שנעשה את העבודה נאמנה."

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*