מודל לאיתנות בחירום

מודל לאיתנות בחירום

אנשי מערך החירום של עיריית בני ברק התארחו היום באשדוד וביקשו ללמוד על מערך החירום של אשדוד. מנכ"ל העירייה הציג בפניהם את המבנה ומדיניות החירום הכללית של עיריית אשדוד, קב"ט העיר וראש אגף הביטחון הציג את המערך התפעולי של תחום החירום והקב"ט האחראי על מערכת שוע"ל הציג את תוכנת הניהול. לאחר מכן התקיים מפגש עמיתים בין ראשי מכלולים, על מנת ללמוד כל איש בתחומו. נציג המשלחת מבני ברק: אשדוד היא המרכז לאיתנות לאומית.

מערך הביטחון של עיריית אשדוד זוכה למוניטין רב והיום ראינו לכך ביטוי נוסף, כאשר משלחת גדולה ממערך החירום של עיריית בני ברק הגיעה לעיר, ליום השתלמות מרוכז, על מנת ללמוד על מערך החירום העירוני, מדיניות החירום, המבנה הארגוני והתפישה התפעולית. זאת כמובן בזכות המוניטין שיצאו לאשדוד בתחום הביטחון ולאור הניסיון שנצבר בעיר, בעקבות ארבע מערכות לחימה, בהן נורו טילים על אשדוד והעיר פעלה תחת מצב החירום.

מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי הציג את המבנה הכללי של מערך החירום ושימת הדגש על התגובה המידית בעת חירום, המעבר משגרה לחירום ומימוש העיקרון: "מה שעובד בשגרה עובד בחירום". בן עדי הצביע על סדר הפעולות הנדרש מכל מטה החירום ומכל מכלול בנפרד, ושם את האצבע על הדגשים ועל התובנות שתכליתן הצלת חיים ושמירה על החוסן הקהילתי, כאשר העירייה מספקת את כל מה שאפשר לביטחון ורווחת הציבור בחירום. בתוך כך הוא עמד על החשיבות הניהולית בעת משברי חירום, בעיקר כשעיר נתונה תחת מתקפה ועליה להתמודד עם כמה זירות אירוע בו-זמנית, והמליץ לעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, כדוגמת מערכת שוע"ל – שליטה ובקרה בעורף הלאומי.

קב"ט העיר מר אריה איטח פרש בפני המשלחת את התפישה התפעולית של עיריית אשדוד, הקשר עם גופי הביטחון וההצלה, עבודת המוקד כמתכלל של המטלות התפעוליות ואת תפקידם של ראשי המכלולים במתן סיוע ותמיכה לתושבים. הוא הציג את מודל המטה המשימתי, אותו פיתחה העירייה, ואת עבודת המינהלות מול התושבים – בתוך שכונות המגורים והקהילות השונות.

ארז זעפרני, מי שאחראי על מערכת השוע"ל באגף הביטחון העירוני, הציג את המערכת המוטמעת במחשבי מרכז ההפעלה, את מיקומם של כל ראשי המכלולים, מנגנון העבודה והשימוש במערכת לניהול תרחישי חירום מורכבים. לנציגים מבני ברק ניתנה האפשרות לחוש את המערכת ע"י תרגול והכרות עם הפונקציות שהיא ממלאת בחירום.

במפגש העמיתים בין ראשי המכלולים, הייתה התמקדות בתחומים המשותפים: מוקד עירוני, חינוך, רווחה, אוכלוסייה, לוגיסטיקה, מידע לציבור, הנדסה, כח אדם ועוד. כל אחד מנציגי המשלחת ישב עם נציג המכלול המקביל ולמד ממנו על הצדדים האופרטיביים של טיפול במשברי חירום.

נציג המשלחת מבני ברק הודה לעיריית אשדוד על האירוח המכובד ועל הרמה המקצועית שהציגה העיר ואמר כי לאשדוד יצאו מוניטין כמרכז לאיתנות לאומית. הוא הודה לקב"ט אריה איטח ולמר סמי אביר, מנהל מחלקת חירום, אשר היה אחראי על תיאום הביקור, קביעת סדר היום והאירוח.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*