מה עשו החיילים בחווה החקלאית

מה עשו החיילים בחווה החקלאית

הפעילות החינוכית בחווה למדעי החקלאות והסביבה באשדוד, מתקיימת כל השנה ועבור מגוון הקהילות בעיר. פעם זה תלמידים ופעם הורים וילדיהם, פעם תושבים ופעם אורחים מחוץ לעיר. ביום חמישי האחרון התארחו חיילות וחיילים שנפגשו עם תלמידים בחווה ונהנו מכל רגע. חוויה בחווה!

החווה למדעי החקלאות באשדוד מזמנת לנו חוויות מעניינות ומהנות, והפעם היו אלה כ-50 חיילים וחיילות מפיקוד העורף אשר הגיעו לפעילות התנדבות בחווה, נפגשו עם תלמידים מבית ספר חופית, שילה והקרייה, ונהנו מכל רגע.

המפגש בין התלמידים לחיילים היה מרגש. התלמידים שמעו מה עושים החיילים בצבא והתנסו יחד בפעילויות שונות בחווה, כמו קטיף חסות עבור תרומה למקרר השיתופי, הכירו מהם פירות הדר וסחטו מיץ טבעי ועסיסי מהפרדס בחווה, עשבו ושתלו בגן הירק, צבעו את המבוך שעשוי מחומרים בשימוש חוזר.. ועוד. בסיום נהנו החיילים גם מארוחה מקומית אותה הכינו בעצמם. הם אפו פיתות בטאבון והכינו סלט מירקות החווה.

אילנית מרזוק, מנהלת החווה, מספרת על היום המיוחד. "היה יום מרגש לתלמידים ולצוות. המפגש עם החיילים היה משמעותי לשני הצדדים. כולם יצאו מאושרים והשאיר טעם של עוד". גם יעל, קצינת החינוך שליוותה את החיילים, נהנתה מהמפגש המיוחד והודתה לצוות החווה ולמנהלת בבהנאה גלויה: "תודה רבה!! היה פשוט מהמם!"

ומה אמרו החיילות והחיילים עצמם? "תודה רבה שהביאו אותנו לחווה הזאת. המון המון תודה. היתה זו חוויה כייפית עבורנו" אמרו, והמפדים שלהם אמרו לצוות החווה: "בזכותכם ראו את האור בעיניים של החיילים. היה זה סיום מהנה לאחר שבועיים מאתגרים ורגע לפני שהם יוצאים הביתה. תודה לכם".

צוות החווה לא שכח לפרגן גם לתלמידים. "מעבר לזה שהיה ממש נחמד, התלמידים היו פשוט וואו" אמרו וציינו כי "במפגשים הללו יש המון ערך מוסף חינוכי המחדד ערכים כמו אהבת הארץ, הוקרת תודה על מה שיש לנו, עצמאות ושילוב אוכלוסיות בפעילות משותפת".

בשבוע הבא, יום שלישי (20/12), בין השעות 09:00-13:00, תקיים החווה יום הפנינג לכל המשפחה, בסימן "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן" בהשראת חג החנוכה. בתכנית הפעילות: יצירת סביבוני רוח, הכנת נר ריחני וכד מחומרים שונים, שתילת צמחים בעציצים שנעשו מחומרי מיחזור, בניית משחק סולמות וחבלים, ליטוף בעלי חיים שונים וצפייה בהצגה "החפצים האבודים". אפשר לרכוש כרטיסים בחווה. כניסת הורים מלווים בחינם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*