מהמחאה למועצה

מהמחאה למועצה

כצפוי, מאבק השבת והמאבק על הסטטוס קוו יהיה פקטור חשוב במערכת הבחירות הקרובות. זה היה עניין של זמן והתארגנות עד שמחאת השבת תוביל זרם פוליטי. החבורה הצעירה והאנונימית לוקחת שוב את ההובלה והפעם, ישירות למועצת העיר. בהודעה מנוסחת ששלחו אתמול לתקשורת מצהירה החבורה על ריצה למועצת העיר שהמטרה המרכזית: שינוי הרכב המועצה ויותר נציגות לקול החילוני.

השלישייה המובילה של התנועה החדשה מתבססת על קבוצת הפייסבוק ״מחזירים את אשדוד לאשדודים״, גיא סער וסיוון מירלי שהיו פרונטליים במחאת השבת ועורכת הדין אורית אלמוזנינו רייז שניהלה את המאבק המשפטי במאבק תושבי רובע טו׳ בהסכם הגג.

כולם תושבי אשדוד שגדלו בעיר, הם עומדים מאחורי הפעילות האזרחית המשמעותית ביותר שנעשתה פה עד היום, והצליחו להגיע לתודעה ארצית עם מה שזכור לכולנו כ״מחאת השבת״, אחרי שהשיגו את מבוקשם בהפסקת הדו״חות לעסקים שפתוחים בשבת והעלו את המודעות לכוחה של מועצת העיר והשפעתה על חיינו הם מסמנים יעד נוסף, להיכנס ולהשפיע מפנים.

העיקרון שחברי מועצה פועלים באופן סקטוריאלי הביא אותם לחשוב שהסקטור שלהם לא מיוצג במועצת העיר, ואם כן לא כמו שהם חושבים שצריך.

שם רשמי עדיין אין אך נראה שפרגון וברכת הצלחה יש גם יש. לחבורה צפויה דרך לא פשוטה, עתירת מהמורות והבנה שאלפים ימחאו כפיים כל מוצ״ש זה חלק מהדרך הנוכחית. בפוליטיקה זה אחרת, מי שלא איתך סביר להניח שיהיה נגדך, מחאת השבת שירתה אינטרס של רבים מה שריצה פרטית למועצת העיר לא תעשה.

אז תתרגלו לשמות החדשים, הם ככל הנראה פה כדי להישאר.

גיא-סער-650

ההודעה המקורית שנשלחה ע״י הרשימה:

אנו, מובילי מחאת השבת, גיא סער, סיון מרילי ועו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, החלטנו להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר!  

לפני כחצי שנה התחלנו במאבק שכונה ״מחאת השבת", כך כינו אותו, אך לא, זה היה הרבה יותר גדול מזה, זו הייתה מלחמה על צביונה ועתידה של העיר שכל כך חשובה לנו!  כאשר לצדנו עומד רק כח אנושי הצלחנו להשיג הישגים מאוד מרשימים יחד עם כלל תושבי העיר שיצאו לרחובות !

הצלחנו להביא להפסקת חלוקת הדוחות בשבת לא רק במתחם הביג והסטאר סנטר, אלא גם ברובע הסיטי ובמתחמים נוספים.

הפעלנו לחץ ציבורי להקמת הסינמה סיטי בעיר אשדוד (פעילות שהובילה להסרת התנגדות עיריית אשדוד בועדה המחוזית לתו"ב). הפעלנו לחץ ציבורי לפתיחת מעליות ב״טרם״ ברובע ג' בימי שבת, סייענו לתושבי רובע ו' להסדרת פינת הכלבים ברובע, והעלינו את המודעות בדבר ניסיונות להדרת נשים במרחב הציבורי בחוגי הזומבה בעיר וניסיונות להעברת מוסדות ציבור, כגון בריכת בית לברון, למגזר החרדי.

ועוד לפני תחילת המחאה, הובילה עו"ד אורית אלמוזלינו -רייז, יחד עם תושבי רובע ט״ו, הליך משפטי בעניין הסכם הגג לביטול שריון של מכירת 25% מיחידות הדיור למגזר החרדי, ועודם מנהלים מאבק משפטי נוסף המתנגד לבנייה על שטחים ציבוריים ברובע ט"ו.

אבל ההישג הכי גדול שלנו הוא ההתעוררות של תושבי העיר אשדוד!

DSC_0756

סקרים מנבאים על עלייה של 8%-12% באחוזי ההצבעה לבחירות המקומיות בעיר. התעוררות שנבעה אך ורק מהמחאה!!!

לאור העשייה החברתית, הגעה לישיבות מועצה, ומפגשים עם אישי ציבור ברמה הארצית ועם דמויות פעילות ומנוסות בתחום העירוני, והכי חשוב עם תושבים רבים כמונו, התחוור לנו שאין מי שייצג אותנו, המגזר החילוני /מסורתי שמעוניין לגור בעיר פתוחה ופלורליסטית, המכבד את המיעוט שחי בעיר, אך אין לו ייצוג הולם וקולו לא נשמע במועצה.

לאחר התלבטויות אישיות וקבוצתיות רבות לא יכולנו להתחמק מהאמת. שאם לא ניקח אחריות על עתידנו המצב בעיר לא ישתנה. אם לא נהיה אלו שנוביל תמיד נהיה מובלים!

החלטנו שאם עתידה של העיר חשוב לנו אסור לנו לחזור ולהיות אדישים!!!

לכן, החלטנו להתמודד למועצת העיר בתקווה לאיחוד תנועות נוספות יחד אתנו, ואנו מקדמים רעיון חדשני בעניין, עליו נפרט בהמשך. אנו נמשיך לשמש כאוזן קשבת לתושבי העיר כפי ששימשנו עד עכשיו, בכל הכוח, אך הפעם מתוך המועצה ועם יכולת להשפיע ! יש עוד המון נושאים חשובים שיש לטפל בהם בעיר מעבר לכפייה החרדית, אך יש להתחיל בשינוי הרכב המועצה אשר ייצג את רוב הציבור בעיר.

מזמינים את כולם להצטרף לקבוצת דף הפייסבוק החדש שלנו "מחזירים את אשדוד – לאשדודים".

00

22יחד

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*