מהות מציגה: כנס "אשדוד חושבת הורים"

מהות מציגה: כנס "אשדוד חושבת הורים"

מהות מציגה: כנס "אשדוד חושבת הורים"- הורים במציאות לא צפויה: איך אנחנו צולחים את המשבר הבא?

אשדוד ממשיכה להוביל את נושא ההורות עפ״י חזון ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי שראה בחזונו עם כניסתו לתפקיד. כנס "אשדוד חושבת הורים" יעסוק באתגרים העומדים בפני ההורים בתקופה הנוכחית, מה קרה לנו, כהורים וכמשפחה בשנתיים האחרונות ומהן הדרכים היעילות לצאת מהמשבר הזה וגם הבא

הכנס, מיסודה של "מהות", הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי באשדוד, יחד עם און לייף, גוף התוכן מקבוצת הארץ-דה מרקר, יוקדש השנה להורים החיים בתקופה לא צפויה –  אחרי שנה וחצי של מגיפת הקורונה, משבר בריאותי וחברתי מתמשך ומשבר בטחוני שנגע לכל תושבי הדרום והמרכז.

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי ומנכ״לית מהות הגב׳ סימונה מורלי

הכנס, בהנחיית מיה איידן, כתבת הרווחה של חדשות 13, יבדוק איך נוכל להמשיך לטפח את הילדים שלנו למרות המשבר, האם אנחנו כהורים עושים מספיק ומה המחוקקים עושים למען ההורים כדי להבטיח שנצלח בשלום את המשבר הנוכחי וחשוב מזה את האתגר הבא שיבוא..

מיה איידן – מנחת הכנס

בכנס יוצג מחקרה של של פרופ' דורית ארם, ראש מעבדת המחקר לגיל הרך באוניברסיטת תל אביב שבדק את ההתנהגות ההורית לאורך שנת המשבר שחושף כי במהלך הסגר הראשון הורים דיווחו על ירידה מובהקת בגילויי האהבה כלפי ילדיהם (גילאי 3-5) בהשוואה לימי שיגרה, ועד רגע זה לא חזרנו למצב טרום הקורונה. כמו כן, על אף שהותם של כל בני המשפחה בבית, הורים דיווחו כי מידת השותפות בין ההורים בבית ירדה באופן מובהק עם פרוץ המגפה ולא ניכר שינוי במצב הזה גם לא שנה אחרי.

מיכל דליות ושרון פאר, מחברי הספר "המתכון לגידול ילדים מוצלחים" יספרו על הראיונות שקיימו עם הוריהם של ישראלים מצטיינים במיוחד ומה נוכל אנחנו לעשות כדי להמשיך לטפח שגרה חיובית ומצמיחה עבור ילדינו.

ח"כ יעקב מרגי, יו"ר ועדת החינוך היוצא של הכנסת, ח"כ מיכל שיר סגמן, יו"ר הוועדה לזכויות הילד וסימונה מורלי, מנכ"לית מהות- הרשות העירונית לחוסן וביטחון קהילתי באשדוד ידונו במודל שמציג מרכז מהות ובשאלת מיסוד מרכזי הורים ברחבי הארץ כדרך להתמודדות גם עם האתגרים הבאים שיגיעו לפתחנו.

את הכנס יחתום פאנל חצי צוחק חצי בוכה 'הצילו! אפשר להתחרט?'  בהשתתפות השחקן אבי גרייניק, הסטנדאפיסטית נויה מנדל ו'האמא הוויראלית' ומייסדת מיזם 'ים של חברים', שירי לוי קניגסברג  שידברו על החוויות שלהם מהסגר, הבידודים, המתווים, והתווים. רגעי המשבר והשמחה ואיך הומור עזר לכל אחד מהם ולסובבים אותם לשרוד את המצב.

"אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת בניסיון לנהל חיי הורות בתוך מגפה עולמית במצב של חוסר וודאות ועמימות בכלל ברבדים; מערכת החינוך, מערך העבודה והתעסוקתי" אומרת מנכ"לית מהות סימונה מורלי. "מהות הרשות העירונית והמרכז להורות משמעותית הובילה ומובילה מודלים ייחודיים המנגישים המענים להורים במציאות המשתנה והאתגרים הגדלים בתוך התפקיד ההורי. המודלים האלה הונגשו ל-9000 הורים בשנה הזו ויצרה עבורם יציבות בתקופה של חוסר וודאות."

המודלים האלה כוללים הרצאות ב- ON LINE בנושאים שונים ומגוונים לקהלים בכללם קהל המגזר החרדי, דוברי שפות ועוד. כמו כן פותח מודל בית ספרי בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי במטרה להקנות להורים כלים שיסייעו להם להתמודד עם אתגרים בתפקידם ההורי.

מהות הינה תאגיד עירוני שמטרתה להנהיג, להוביל ולמנוע תופעות א-סוציאליות באמצעות שיתוף קהילתי כולל ופיתוח מענים תוך מתן שירות מהיר, זמין ומקצועי לכלל תושבי העיר בכללם פעילות ענפה בתחום ההורות.

המרכז להורות משמעותית – שם למטרה להעלות את נושא ההורות והמשפחה על סדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם המגדל.

הורות מתפקדת הינה משמעותית וחיונית להתפתחות תקינה ובריאה של ילדינו ולחוסנה של החברה בה אנו חיים, במצב של מציאות משתנה על ההורים להתאים תפקידם בהתאמה ובמרכז להורות משמעותית אנו מנגישים מענה זה.

לדברי מורלי ובתמיכתו של ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי יש צורך בפתיחת מרכזי הורות כמו המודל האשדודי בכל רחבי הארץ ולשם כך יש צורך בהסדרה וחקיקה על מנת לאפשר להורים תנאים בסיסיים ושוויוניים בתהליך ההורות המתמשך.

להרשמה לכנס: https://www.onlife.co.il/events/398818

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*