מדענים צעירים

מדענים צעירים

בית חינוך אמי"ת ב' אירח בשבוע שעבר את תלמידי כיתות ו' להפנינג מדע מיוחד "מדע בראש צעיר", ואפשרו להם לטעום במעט מהמזומן להם בשנה הבאה, עת יתחילו ללמוד בבית הספר כתלמידים מן המנין. התוכנית מעודדת למצוינות ובבית הספר רואים בכך ערך חשוב שאליו יש לשאוף בכל עת.

הפנינג מדע ייחודי נערך בשבוע שעבר בבית החינוך אמי"ת ב' אשדוד, עם סיום קורס המצוינות "מדע בראש צעיר" בו השתתפו תלמידי כיתות ו'. התוכנית מהווה מכינה לתלמידי כיתות ו' שבשנה הבאה ילמדו בחטיבת הביניים בבית החינוך אמי"ת ב', במסלול המדעי טכנולוגי, ומאוחר יותר באקדמיה.

מטרת התוכנית הנה לפתח את הידע המדעי ולחזק את הביטחון העצמי של כל ילד כך שיוכל להשתלב בתכנית המצוינות במדעים של בית החינוך, במסגרת פרויקט "בית החינוך של המח"ר"- מדעים חלל רובוטיקה.

הלמידה במכינה התבצעה באורח חוויתי וכללה ניסוים ייחודיים בשילוב חקר ולמידה.

למפגש האחרון של הקורס הוזמנו ההורים, על מנת לקבל טעימה ממה שלמדו ילדיהם בקורס. התלמידים ליוו את הוריהם בין תחנות שונות בהן הוצגו באופן ססגוני ניסויים שונים. התלמידים בצעו בעצמם את הניסויים אותם למדו, תוך הפגנת ידע ושליטה בחומר.

מנהל חטיבת הביניים אורן אלקרייף סיכם את המפגש ואמר: "אנו שמחים לסכם מחזור ראשון של קבוצת 'מדע בראש צעיר', בהובלת צוות המכינה בתאל שפריירגן וורד עיוש, שהעבירו קורס ברמה אקדמאית". הוא הודה לכל העושים במלאכה ושיבח את התלמידים: "כל הכבוד לתלמידים על רצינותם והשקעתם בתכנית שקידמה אותם באופן מקצועי למסלול המדעי טכנולוגי בכיתה ז'".

מנהל בית החינוך אמי"ת ב' אשדוד, בעז חן ציון, מוסיף: "אנו מאמינים בתלמידים כמובילים להצלחה, ובטוחים כי יוכלו להתקדם ולהגיע להישגים יפים מאוד בתחומי המדע השונים בשילוב כח רצון, התמדה וליווי מקצועי ומסור של צוות הוראה".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*