מגילת העצמאות – ציונות עם משמעות

מגילת העצמאות – ציונות עם משמעות

כ-30 בני נוער, דוברי צרפתית ודוברי רוסית, חוו השבוע חוויה מיוחדת על אדמת מדינת ישראל. בשבוע שבו עם ישראל מציין את יום העצמאות, חברו יחד המחלקה לעלייה ולקליטה והקרן הקיימת לישראל לפעילות משותפת המקנה לעולים הצעירים מושגים והכרות עם ההיסטוריה של עם ישראל בדורות האחרונים.

אתמול, בבית העולה איתן ברובע ו', התקבצו להם כ-30 בני נוער עולים מצרפת ומארצות חבר העמים, לפיילוט ראשוני של הפרויקט "ציונות עם משמעות" והאזינו ברוב קשב להיסטוריה ולמהלכים שהביאו להתעוררות הציונית ועד להגשמתה כמדינה ריבונית בארץ ישראל. בתוך כך הם נהנו מסמינר מקצועי לנוער עולה שעסק במגילת העצמאות, תוך שהם חווים את המפגש עם תכני המגילה באמצעי המחזה. 

"במשך הסמינר, המנחה סיפר על הקמת מדינת ישראל תוך שהוא מתחפש לדמויות חשובות בהיסטוריה של אותה עת ומספר אותה מפיהם של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל  וראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון" מתארים במחלקת הקליטה את החוויה ואת אופי הסמינר.

עבור הנערים העולים היה הסמינר לאירוע מעניין ואינפורמטיבי בו למדו הם על ההיסטוריה של עם ישראל בדורות שקדמו להקמת המדינה ועל התהליכים שעברו על הישוב היהודי בארץ ובתפוצות להקמת המדינה היהודית. "הם עשו זאת באמצעות משחק, קריאת טקסטים ממגילת העצמאות, שורה אחרי שורה, וכתיבת מגילה משלהם סביב הנושא 'איך אני רואה את ישראל בעוד 20 שנה'", אומרים במחלקה.

להלן כמה קטעים מתוך המגילה המציבים רף גבוה של ציפייה ותקווה לעתיד: "שלום בארץ", "שגשוג הכלכלה", "2 ימי חופש בבית הספר", "שלכולם יהיה מה לאכול", "הגדלת תקציב החינוך", "פיתוח חקלאות" ועוד.

"המגילה הזו תאוחסן בקק"ל ובעוד כמה שנים אפשר יהיה לבחון האם היה זה חזון שהתגשם ומה השינויים שעברו מאז" אומרים המארגנים ומבטיחים שיהיה זה אירוע מעניין.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*