מאיר בן גוזי יפוצה בעשרות אלפי שקלים

מאיר בן גוזי יפוצה בעשרות אלפי שקלים

עובד עיריית אשדוד תבע את המוסד לביטוח לאומי לאחר שנפצע לפני כשלוש שנים במהלך תפקידו, אירוע שלא הוגדר כתאונת עבודה. בית הדין קבע כי זוהי אכן תאונת עבודה ואישר קביעת נכות

לפעמים צריך להילחם על האמת שלך, גם אם זה אומר להילחם בטחנות רוח בירוקרטיות. כך עשה עובד עיריית אשדוד מאיר בן גוזי, אשר הועסק במקום משנת 1979 ועד לפרישתו לגמלאות בינואר 2015.

בן גוזי היה מנהל אגף החופים בעיריית אשדוד ואף ניהל את ועד העובדים, תפקידים שביצע במסירות רבה.

באחד מימי חודש ספטמבר בשנת 2013, נחבל בן גוזי ברגל שמאל במהלך סיור בחוף אורנים, כשירד ממדרגה גבוהה.

לאחר החבלה הרגיש כאב עז אך סבר כי הכאב יכול לחלוף ולכן לא פנה לרופא במידי וניסה להתגבר על הכאבים באמצעות משככי כאבים.

כעבור 10 ימים הרגיש כאבים עזים ביותר בברך שמאל ומכיוון שלא יכול היה לשאת יותר את הכאב, פנה לביה"ח.

משם הופנה למומחה בתחום האורתופדי וכך עבר ניתוח בברך שמאל, וכן סדרת טיפולי פיזיותרפיה. למרבה הצער, מאז התאונה ועד היום, התובע נזקק לטיפולים רפואיים רבים שלא שיפרו את מצבו.

התובע פנה למוסד לביטוח הלאומי בתביעה להכיר באירוע כתאונת עבודה, ואולם תביעתו נדחתה: "מעיון בפרטי תביעתך, ומברורים שנערכו, לא הוכח, לדעתי, שנגרם אירוע תאונתי תוך כדי ועקב עבודתך. גם אם אירע אירוע הפער בין יום הפגיעה לפנייה לטיפול רפואי לראשונה אינו סביר".

בעקבות הדחייה, הגיש התובע באמצעות עו"ד חני בן שמחון ערעור כנגד המוסד לביטוח לאומי כאשר הטענה העיקרית הייתה כי המוסד שגה בדחייתו את התביעה לתשלום דמי פגיעה.

במסגרת הערעור התובע דרש כי הביטוח לאומי יכיר באירוע כתאונה ויאשר לתובע היעדרות מעבודה בעיריית אשדוד במשך 79 ימים ובסך של עשרות אלפי שקלים וגם שימונה רופא אורתופדי שיבדוק את התובע ויעריך את הנכות הקבועה של התובע.

לאחר ניהול ההליך בבית הדין בבאר שבע נקבע כי לתובע אירע אירוע בעבודה ובנוסף מינה בית הדין רופא בתחום האורתופדי שיבדוק את התובע ויעריך את נכותו.

עו"ד בן שמחון: "לא פעם אני נתקלת בקשיים בהתנהלות מול הביטוח הלאומי ובהתנהלות מול חברות הביטוח השונות, הקושי נובע בעיקר מניסיון של חברות הביטוח לדחות את התביעות גם כאשר אין נימוק ממשי ולנסות להתיש את האזרח בהתנהלות מולם ולפגוע בהליך מיצוי הזכויות, אני ממליצה לא לוותר ולמצות את מלוא הזכויות המשפטיות באמצעות עורך דין שינהל את המאבק המשפטי עד תום".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*