מָה אֲבָרֵך

מָה אֲבָרֵך

יום בי-ד' 14-16.11.16  |  שעה 21:00  |  המשכן לאמנויות הבמה

קונצרט פתיחת העונה – התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד פותחת עונה חדשה ומסקרנת של קונצרטים המשלבים דיאלוג בין המוסיקה האנדלוסית לסגנונות מוסיקלים אחרים.

מנכ"ל התזמורת האנדלוסית, יעקב בן סימון: "אנחנו מציגים לקהל תכנית עשירה ואמיצה של הפקות מקוריות רבות משתתפים, עם חשיבה רבה על תוכן. תכניות המקפידות על נאמנות למסורת המוסיקלית האנדלוסית ובמקביל מקיימות דיאלוג עם מסורות מוסיקליות המשפיעות ומתכתבות אתנו במרחב בו אנו חיים.  בנוסף, בחרנו השנה גם לתת במה לסולנים ונגנים צעירים בכוונה לקדם את דור האמנים הבא של המוסיקה האנדלוסית".

בקונצרט הראשון, "מה אברך", יתארחו הפייטן ליאור אלמליח, רבקה זהר, לירון לב ושיר יפרח בת ה- 16. מנצחת: סיון אלבו בן חור  |  פסנתר:  אוריין שוקרון 

קונצרט פתיחת העונה מביא אל הבמה את החיבור של התזמורת אל היצירה העברית המקומית. הדיאלוג הזה מבטא בין היתר את חשיבותה של התזמורת האנדלוסית במוסיקה הישראלית ואת ההתפתחות של המוסיקה האנדלוסית בגלגוליה השונים בין ארצות שונות ועמים רבים.

התזמורת מביאה אל הבמה את הקולות השונים ומחפשת את הרפרטואר דרכו נוצרת יצירה מקומית. ליאור אלמליח מבכירי הפייטנים בישראל, מכיר היטב את רזי הפיוט ויחד עם זאת קשוב אל היצירה המקומית ומוצא את דרכו הייחודית בעולם הפיוט והמוסיקה הישראלית. יחד עם רבקה זהר ולירון לב יבצעו משיריה האהובים של זהר ושירה עברית שכל כולה פיוט.

rivka zohar liron lev

במסגרת "במה ראשונה" תתארח שיר יפרח. צעירה בת 16, ילידת הישוב ניצן, אשר לומדת פיוט במסגרת פרויקט "קהילות שרות" וזוהי לה במה ראשונה. עוד יתארח בקונצרט המלחין והפסנתרן אוריין שוקרון, בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים. אוריין יליד מעלות, עוסק בנגינה ובניצוח. בעל היכרות עם עולם המוסיקה האנדלוסית והמערבית. אוריין משמש כפסנתרן ומעבד של החזן הראשי לצה"ל.

המשכן לאמנויות הבמה: 9568111  |  1-800-693-693.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*