לשכת עורכי הדין מעלה את רף מבחני ההסמכה

לשכת עורכי הדין מעלה את רף מבחני ההסמכה

שיעור נמוך במיוחד של מתמחים שעברו את בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין. סגן ראש לשכת עורכי הדין אבי עייש."חייבים להעלות את רף הכניסה למקצוע לטובת מעמדם של עורכי הדין כמו גם לטובת הלקוחות".

אחד המקצועות הסובלים מהצפה משמעותית בשוק העבודה בישראל בשנים האחרונות הוא כמובן עריכת דין. כבר כיום ישנם למעלה מ55 אלף עורכי הדין הרשומים כחברים בלשכת עורכי הדין, ועוד כמה אלפים העובדים במקצוע ואינם רשומים כחברים בלשכה. לבחינת ההסמכה האחרונה, שנערכה ב–29 באוקטובר, ניגשו כ–2,000 מתמחות ומתמחים. היה זה המועד האחרון שבו יתקיים המבחן במתכונתו הנוכחית שכוללת שאלון אמריקאי של 100 שאלות. זאת, מאחר שהוועדה הבוחנת מטעם לשכת עורכי הדין החליטה כי במועד הקיץ הקרוב תכלול בחינת ההסמכה בכתב חלק נוסף, שכולל ניסוח מסמכים משפטיים ושאלון רב־ברירה של 100 שאלות. שיעור העוברים היה נמוך במיוחד ועמד על 63 אחוזים, כאשר על פי רוב שיעורם הממוצע עומד על כ75 אחוז.

סגן ראש לשכת עורכי הדין אבי עייש טוען כי הנתונים אינם מקריים, וכי במצב השוק כיום, חובה על אנשי הלשכה להעלות את רף הכניסה למקצוע."עם כל הכאב השוק סובל מהצפה שגורמת לזילות במעמד עורכי דין בישראל", התייחס עייש למצב השוק."העלאת הרף, גם תקל על מציאת תעסוקה למתאימים גם תשפר את מעמדם של עורכי הדין ואולי אף חשוב מכך העלאת הרמה המקצועית תהיה לטובת הלקוחות. במקרים של חוסר מקצועיות לקוחות רבים ניזוקים שלא לצורך".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*