לרקוד ביחד

לרקוד ביחד

כשהחינוך הפורמלי והלא-פורמלי בוחרים  לרקוד יחד  הם חורכים את הרחבה. תשאלו את תלמידי בתי הספר היסודיים.

אשכול הפיס – מרכז המדעים העירוני, אירח בחודש האחרון שלושה בתי ספר יסודיים

שהיוו את הסנונית הראשונה בפעילות "אורח חיים בריא" לכיתות ה'. שכבה זו נדרשת להתמודד עם משימה מדעית מתוקשבת ממשרד החינוך, צעד ראשון בהכנה של תלמידי ישראל למבחנים הבינלאומיים של מדינות ה-OECD.

בביקור זה תמך צוות המרכז בעזרת רצף של ניסויים שכולם עסקו בתזונה ובבריאות  וברקע התאורטי הנלמד בבית הספר. התלמידים גילו עיניין וסקרנות כאשר הסיקו שהם "אוכלים" מים ולא רק שותים מים.

לשם כך הם עטו כפפות, גירדו, סחטו, חתכו, קיצצו ושקלו ולבסוף חישבו כמה מים יש במלפפון. הם טיפטפו חומר מזהה עמילן  על מזונות שונים, חישבו במדוייק כמה כפיות סוכר הם אוכלים במשקאות שונים והופתעו לגלות בכמה כפיות סוכר מיותרות מדובר. הם למדו מסיפורים על חשיבות קריאה מושכלת של המידע המופיע על אריזות המזון, היכן מופיעה האזהרה על אלרגנים  ועד כמה היא עלולה להיות משמעותית, כי לתדהמתם שיירי בוטנים יכולים להופיע גם בצ'יפס. הם גילו גם שבאכילת חטיף אחד הם מנצלים את מחצית ממכסת המלח היומית שלהם, ולבסוף התחרו עם חבריהם לכיתה בריצה וכמו גדולים, הם בדקו את פעימות הלב שלהם במנוחה ובמאמץ.

"התגובות הנלהבות של התלמידים והמורים באו לידי ביטוי בעליה חדה במספר בתי הספר שנרשמו לפעילות זו" אומרת דרורית סילוורה מנהלת המרכז ומזכירה שאשכול הפיס ישמח לתת מענה לבתי הספר, להם ציוד מעבדה חסר או לבתי ספר המעוניינים  בהעלאת מספר הפעילות המעשית, כי "אין כמו למידה דרך הידיים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*