לראשונה באשדוד: שיתוף הורים בתהליכי חינוך לגיל הרך

לראשונה באשדוד: שיתוף הורים בתהליכי חינוך לגיל הרך

שדה החינוך הוא כר רחב לפעולות אפשריות שנועדו לקדם את ילדי העיר וללמדם כיצד להפיק את המיטב והמירב מעצמם. לאחרונה אנו עדים לשינויים המתחוללים בחינוך לגיל הרך, מיזמים ותכניות שמובילה סגנית ראש העיר שרון מרק, ביד אחת עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, והפעם שיתוף ציבור ההורים בתהליכי החינוך.

מי שעוקב אחר השינויים בתכנית הפעילות העירונית בשדה החינוך, לא יכול היה שלא להבחין ברוח החדשה הנושבת במערכת החינוך העירונית, כדוגמת: כנס הורים לילדים אשר עולים לראשונה לגן עירייה, כנס ועדי הורי גני ילדים באולם מועצת העיר, כינוס ועדת החינוך העירונית ובקרוב חשיפת עמוד הפייסבוק של ״חינוך באשדוד״ וקהילת ״גנים עירוניים אשדוד״ כפיילוט ראשוני בעיר, בשיתוף דוברות העירייה ומינהל החינוך.

זאת ועוד. לראשונה באשדוד, כחלק מועדת היגוי רחבה ללמידה ובחינת גישות ברוח החינוך האלטרנטיבי אשר בראשה עומדת שרון מרק, סגנית ראש העיר וממונה על חינוך הרך, משתתפים הורים ואנשי חינוך בתהליכי חשיבה, סיורים, למידה ועיצוב מדיניות.

מרק יחד עם הגב׳ מרטין עובדיה, מנהלת החטיבה הצעירה במינהל החינוך, גייסו את ד״ר גדי ביאליק, מומחה לחינוך מאוניברסיטת תל אביב אשר מלווה את הועדה המקצועית מחד, ואת קבוצת ההורים מאידך, לשם העמקת הידע וחשיפה למחקרים בינלאומיים. את המסקנות שיגבשו יחד בתום התהליך הם יציגו בפני ראש העיר.

מחר יתקיים כנס ראשון מסוגו עבור הורים לילדים שזו הפעם הראשונה להם בגני העירייה. מדובר בכנס הכנה להורים לקראת מעבר ילדיהם לגן העירייה, במסגרתו יוכלו לפגוש ולהכיר את הצוות החינוכי ואת המסגרת החינוכית והמקצועית שילוו את ילדיהם בשנה"ל הבאה. הכנס יתקיים במרכז להורות משמעותית (רח' ניבן 11 רובע י"ב), בין השעות 19:00-20:30, אליו הוזמנו כל ההורים הרלוונטיים. הכנס פתוח גם לקהל הרחב.

מרק: ״מברכת על תהליכים מרתקים שכולנו במינהל החינוך יצאנו אליהם, ומודה לד״ר לסרי על השותפות המלאה וברכת הדרך". מרק הבטיחה כי "חודש יוני 2019 ייזכר כחודש בו עשינו צעד גדול קדימה בהנגשת המידע להורים לגיל הרך וצרפנו אותם כשותפים בתהליכי החינוך שמתרחשים בעיר".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*