"לקנוס קבלני משנה שמזלזלים בכללי הבטיחות"

"לקנוס קבלני משנה שמזלזלים בכללי הבטיחות"

לאור פציעתם הקשה של שני פועלי בניין בתוך ארבעה ימים באשדוד, ארגון הקבלנים במחוז אשדוד והשפלה מבקש במכתב ששלח לכל הקבלנים החברים בארגון, לפנות לארגון בכל שאלה ולהיעזר ולהסתייע במומחים של הארגון בתחום בטיחות בעבודה.

שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד: "לאור העובדה כי בשני המקרים האחרונים המדובר בנפילה מגובה, בכל ימי השנה יש להקפיד על הקמת פיגומים על פי התקן רק על ידי מתקינים מקצועיים ומורשים. בעקבות מזג האוויר הצפוי יש כמובן לבצע מידי בוקר בדיקה וחיזוקים של קורות הפיגומים".

מנכ"ל הארגון מזכיר כי על פי החוק באתרים בהם מועסקים פועלים רבים  החוק מחייב מינוי ממונה בטיחות ולכן הוא ממליץ להקפיד על מינוי ממונים ולקיים הדרכות בגובה לעובדים.

שלומי בן עזרי מנכ"ל הארגון: "אני מאחל החלמה מהירה לפועלים שנפגעו ויחד עם זאת בכדי למנוע את התאונה הבאה, אני קורה לקבלנים לקנוס קבלני משנה במקרים בהם מנהל האתר ימצא כי הם מזלזלים בהנחיות הבטיחות וכללי המשמעת הנדרשים באתרי בנייה".

ענף הבניה משלם מחיר יקר בחיי אדם ויש למגר את תופעת ה"לי זה לא יקרה" של העובדים. לא פעם אני ניתקל בעובד שלוקח סיכונים מיותרים למרות שברור שיש סכנה ממשית. קנסות על עובדים ומעסיקיהם וביקורות בשטח יסייעו להתמודד עם התופעה הכואבת הזו של אובדן חיים בענף הבניה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*