למידה ע(א)מיתית

למידה ע(א)מיתית

מינהל החינוך יכול לסמן שבוע מוצלח במיוחד. ביום ראשון והיום התקיימו שני ימי פעילות לקידום למידת עמיתים במסגרת אירועי שיא "אורחים ואורחות – למידה ע(א)מיתית". כל בתי הספר העל יסודיים נטלו חלק בימים אלה ואירחו עמיתים ממוסדות חינוך מקבילים ובתי ספר יסודיים. ימים של גאווה לעיר אשדוד.

לכל ארגון יש כמה ימי שיא בשנה, בהם הוא מביא לידי ביטוי את הישגיו, הצלחותיו וייחודיותו בתחומי עשיה שונים. ימים כאלה בולטים בעיקר בארגונים ובמוסדות המקיימים סדר יום אינטנסיבי ומחויבים לשמור על מתח פעילות תמידי, כך שימי השיא הללו הם גם רגע של הפוגה והורדת מתח ובעיקר מאפשרת הצצה אל עולם מרתק של עשייה ויצירה והיחשפות לעבודה מקצועית ולמידת עמיתים.

השבוע, במסגרת יום שיא העונה לכותרת "אורחים ומתארחים – למידה ע(א)מיתית" נפתחו מוסדות החינוך העל יסודי לביקור של עמיתים ממוסדות חינוך מקבילים בשני ימים בשבוע, ימים א' ו-ד' (היום), וחשפו בפניהם תכניות ויוזמות ייחודיות שהתפתחו בבתי הספר וייצרו ערך, עניין, משמעות ורלוונטיות בעולם החינוך הדינמי.

אגף החינוך העל יסודי במינהל החינוך, אשר הוביל את תכנית "אורחים ומתארחים" פיתח את המודל הייחודי הזה באשדוד כחלק מיישום תפישה המקדם למידה הדדית בין עמיתים ורצון לאמץ רעיונות טובים לתוך מוסדות החינוך. על פי המודל ובשיתוף פעולה עם מוסדות החינוך העל יסודיים העמיתים בתכנית, כל מקיף פתח את שעריו לעמיתים מהקהילה החינוכית, צוותים מבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, ואירח מורים, רכזים ומנהלים להיכרות עם תכנית ייחודית שפיתח ופועלת בהצלחה.

ביום ראשון השבוע, שישה בתי הספר המקיפים: ג', ו', ח' ו-י', מדרשת אמית ואמית טכנולוגי, אירחו את עמיתיהם והיום (יום ד') ארחו שבעה בתי ספר נוספים: המקיפים א', ד', ה', ז', ט' ו-י"א והאולפנא לבנות. "התכניות שהוצגו במוסדות החינוך היו מגוונות ומרתקות והן מעידות על עשייה משמעותית ומצמיחה כדוגמת: למידה אינטרדיסצפלינרית (למידה בינתחומית המבוססת על אינטארקציות בין דיסציפלינות שונות), תכניות צמיחה אישיות, טכנולוגיה עדכנית לשירות הפדגוגית, מכינה לחיים ועוד" אומרים במינהל החינוך.

שיא התכנית נרשם בצהרי יום רביעי (22/3), עם התכנסותם של המציגים מכל המקיפים, למפגש סיכום, הוקרה והעצמה. במהלך המפגש המסכם יכלו המשתתפים להביע את התרשמותם ולהציג משובים הן על התכנים והתוכניות שהוצגו ע"י עמיתיהם והן על חוויות היום באופן כללי, ובסיום יצאו כולם עם תיק אישי מלא כל טוב – אוגדן של כל המודלים ותכניות ההפעלה שהוצגו במהלך הביקורים בבתי הספר.

כל בתי הספר שנטלו חלק ב"אורחים ומתארחים", המציגים בעצמם והאורחים הרבים, הביעו שביעות רצון גדולה מהימים הללו וציינו כי מדובר בחגיגה פדגוגית לשמה. "היה לנו שבוע מרתק ומעשיר ולבנו התרחב לנוכח המיזמים והתכניות החינוכיות אליהן נחשפנו במוסדות החינוך" אמרו המשתתפים והוסיפו "לבנו מתרחב לנוכח העשייה החינוכית שנעשית בעיר".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*