ליל הסדר של עילית שובו

ליל הסדר של עילית שובו

כולם נערכים לפסח. מנקים את הבית ואת החצרות, עורכים קניות לחג, מבשלים ומכינים מטעמים, איש איש על פי מנהג עדתו, וממתינים בקוצר רוח לליל הסדר – הלילה הכי חשוב בשנה. ביה"ס עילית שובו אשדוד, לא המתין עד למועד הרשמי ודאג לערוך, כמסורת אירועי בית הספר, טקס ליל סדר מיוחד וחגיגי, שנערך ברוב פאר והדר באולם בית הספר.

את לילי הסדר החגיגי שנערך בבית הספר עילית שובו באשדוד, יזכרו התלמידים הרבה שנים. היה זה אירוע מכונן, כמסורת האירועים שבית הספר מפיק במהלך השנה. אולם הספורט של בית הספר קושט בהרבה חן ותוך התייחסות למאפייני החג, השולחנות הארוכים נערכו בפאר הראוי לחג החירות, כאשר על כל שולחן הונחו יין, מצות, מרור ושאר סימני הסדר.

כ-250 איש, תלמידים, הורים ואפילו סבים, השתתפו בסדר המרומם כשעל מלאכת ההנחיה מנצח הרב עמנואל תהילה – מרצה ותיק בענייני יהדות ודת לסטודנטים ואנשי אקדמיה ומנוסה מאוד בעריכת סדרים לדוגמא. הרב תהילה ריתק למשך שעה ומחצה את ההורים וילדיהם כשתיאר במתק לשון את המושגים המלווים אותנו במהלך הערב והחג: חמץ ומצה, חרות וגאולה ועוד…

וכמו בכל בית, המתח גואה לקראת סיום הסדר, כאשר כולם ממתינים לאות לתחילת חיפוש האפיקומן. גם כאן לא פסחו על האפיקומן ובעזרת כתב חידה היה על התלמידים למצוא את מקום מחבוא האפיקומן, שחולק להנאתם בסיום הטקס.

רב העיר הרב שמואל שיינין שליט״א, שמלווה את בית הספר במסירות לאורך כל השנה, כיבד את ההורים ואת התלמידים גם באירוע זה והזכיר להורים כמה גדולה חובתם וזכותם להעביר לבניהם את מסורת העם היהודי ע"י עריכת ליל הסדר.

בסיום האירוע קבלה כל משפחה קופסת מצות, בקבוק יין והגדה של פסח. ההורים הנרגשים הודו לצוות ביה"ס ולמנהלת גב' שיינין, באמרם שאירועיו של ביה"ס משאירים אותם עם טעם של עוד והם כבר מצפים לאירוע הבא…

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*