לונדון כן מחכה להם

לונדון כן מחכה להם

תלמידי 'גוונים' שבו מביקור בעיר הבירה של אנגליה, לפני כשבוע, בבית ספר באשדוד הגשימו חלום מתוק ורשמו התרגשות שיא. שמונה תלמידים מבית הספר טסו ללונדון הרחוקה, לביקור למידה שכולו חיבור ותקשורת מיטבית, ושבו עם סל מלא חוויות.

במסגרת חילופי משלחות תלמידים עם תלמידי ביה"ס לחינוך מיוחד 'כישרון' בלונדון, חברו שני בתי הספר ליוזמה של הפריה הדדית. כחלק מהאג'נדה הבית ספרית של 'גוונים' וכחלק משגרת הגשמת החלומות של צוות ביה"ס, נוצר קשר עם 'כישרון' – ביה"ס יהודי לחינוך מיוחד בלונדון. תחילה ביקרו תלמידי לונדון כאן בישראל והם לוו ע"י הצוות והתלמידים של בית ספר "גוונים".

החלק השני של החוויה היה הטיסה, הביקור, הלינה ובעיקר החוויות העוצמתיות של תלמידי 'גוונים' בלונדון. הם נסעו ברכבת התחתית ובאוטובוס האדום ברחבי לונדון, ביקרו בפארקים ובאתרים המפורסמים כמו ארמון המלוכה והביג בן, ערכו סיור באוקספורד, טעמו מהמטבח הלונדוני ולמדו להכיר את התרבות המקומית והשתתפו בפעילויות יחד עם תלמידי 'כישרון'. מלבד החיבור בין שני בתי הספר, הצוות והתלמידים תרגלו בהצלחה מיומנויות של גמישות, מעברים, מפגשים עם אנשים שונים והנאה הדדית האחד מהשני.

סיוון עייני, מנהלת בית הספר, פרסמה בדף הפייסבוק שלה: "עברנו הרבה חוויות… אבל זו אחת המשמעותיות ביותר, אז כנראה שהכל אפשרי. תודה גדולה לכל מי שלקח חלק בתוכנית".

עייני גם שיתפה את דבריה של עידית ברק שכתבה:  "אל תספרו לי שכדי לעוף כל מה שצריך זה זוג כנפיים אם רוצים לעוף יש לדאוג שיהיו גם שמיים. זכות היא לנו להיות השמיים שלכם, תלמידי 'גוונים', לעטוף ולהדריך אך גם לשחרר ולהעז – זהו הסיפור שלנו."

ירדנה שרה הופרט מבית ספר 'גוונים' אשדוד מסכמת: "החוויה המעצימה אפשרה לנו לחלום את החלום ולהגשימו עד הפרט האחרון עם גאווה ותחושת מסוגלות שאין שניה לה. התלמידים התרגשו מאוד ולמדו להכיר תרבות נוספת וקבלת האחר וקיבלו הזדמנות להכיר את האחר ואת עצמם באמצעות הפרויקט".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*