להעביר את מלונות חוף לידו למיקום חלופי

להעביר את מלונות חוף לידו למיקום חלופי

זו הקריאה של חברי הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד לשר התיירות, בעקבות המלצת הוועדה הארצית לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף)

ועדת הולחו"ף דחתה לאחרונה את בקשותיו של היזם אשר מבקש לבנות שני בלי מלון על חוף לידו באשדוד, גם בעקבות התנגדותו הנחרצת של הפורום לאיכות הסביבה. ההתנגדות, כמו גם ההחלטה של הולחו"ף, התבססו על שני סעיפים עיקריים. האחד – הבקשה להוספת גבהים לבתי המלון, מעבר למוכתב בתוכניות המאושרות. השני – הקרבה לקו המים. לעניין זה יובהר שמפאת ההתחממות הגלובלית והשינויים באקלים, רצועת החוף הולכת והופכת לצרה יותר. במצב זה מתעורר הסיכון להגעת מי הים לבתי המלון מחד, והגבלה משמעותית של קטעי החוף עבור כלל הציבור מאידך.

לאור זאת ובמקביל לדחיית בקשות היזם, נרשם בהחלטת הולחו"ף: "הוועדה קוראת לעיריית אשדוד ולמנהל מקרקעי ישראל לפעול לבחינת האפשרות לניוד זכויות הבנייה המאושרות ממיקומן הנוכחי אל מחוץ לתחום חוף הים". לעניין זה פנו חברי הפורום הציבורי לאיכות הסביבה לשר התיירות יואל רזבוזוב בבקשה להצטרף לקריאתה ההגיונית של הוועדה, בעוד שלדברי חברי הפורום – קיימים באשדוד פתרונות המאפשרים את יישומה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*