לא משחקים באש

לא משחקים באש

ל"ג בעומר מגיע! החג החביב על ילדים והורים, מזמן חוויה משפחתית בלתי רגילה אך עלול להיות מסוכן אם לא שומרים על כללי הזהירות. מותר לצלות תפוחי אדמה, לשחק בחץ וקשת ולשיר סביב המדורה. אסור לפגוע ברכוש הציבורי, להשתמש בחומרי בערה אסורים ואסור לסכן ו/או להסתכן. מדורות ומנגלים יהיו מותרים רק במקומות שהוקצו לכך. זכרו, אש – זה לא משחק ילדים!

תושבי אשדוד, במיוחד הילדים, נערכים למדורות ל"ג בעומר שיחול בשבוע הבא. גם בעיריית אשדוד נערכים וכל יחידות השיטור והפיקוח, כמו גם המוקד העירוני וגופי הביטחון וההצלה בעיר, נכנסים כבר לכוננות.

בעירייה מציינים לשבח את התנהגות התושבים ביום העצמאות. "באירועי העצמאות, עשרות אלפים הגיעו לקריית השמחה באשדוד ולמחרת, למרות מזג האוויר, רבים יצאו לחיק הטבע וערכו פיקניקים משפחתיים, ואעפ"כ לא נרשמו התנהגויות חריגות הפוגעות בזולת ובמרחב הציבורי" אומרים בעירייה ומשבחים את התושבים. "הציפיה היא שגם בל"ג בעומר לא נראה תופעות חריגות ושהציבור ימשיך לשמור על המרחב הציבורי" אומר ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג, האחראי על ההערכות והשמירה על הסדר והניקיון בעיר, תוך שהוא מציין לשבח את התנהגות התושבים בעצמאות.

בעירייה רואים חשיבות רבה בהערכות המוקדמת ומזה חמש שנים שהיא נערכת מבעוד מועד ושמה דגש על הסברה והגברת המודעות לשמירה על ערכי סביבה, תשתיות עירוניות והרכוש הציבורי. לצורך כך חולקה העיר לכמה אזורי שליטה ולכל אזור הוקצו משאבים וכח אדם, לניהול האזור עד לסיום האירועים.

היחידות העירוניות תודרכו היטב ונערכו לאכוף את ההנחיות בכל חלקי העיר. "הדלקת מדורות תתאפשר אך ורק במקומות שהותרו מראש, ורק תחת הקפדה חמורה של כללי התנהגות וזהירות" אומרים בעירייה. לצורך כך הוקצו שטחים מתאימים להדלקת מדורות מבלי לסכן את הציבור ומבלי לגרום נזק לרכוש הציבורי.

רשימת המקומות המותרים למדורות פורסמו בתקשורות ובאתר האינטרנט העירוני, תוך שימת דגש על איסור גורף להדלקת מדורות ברצועת החוף, מקו המים ועד 200 מ' מזרחה ממנו. כן ייאסר פיקניק והקמת אוהלים בגזרה זו. "בחופי אשדוד הושקעו משאבים רבים ונערכו הכנות כדי לאפשר עונת רחצה בטוחה. אין שום סיבה להרוס את הכל בלילה אחד".

כמו אשתקד, גם השנה תהיה הקפדה על הדלקת מדורות בפארקים, בטיילות ובגנים העירוניים, בחצרות בתים ובשטחים השייכים למוסדות ציבור וחינוך. לשם כך שובץ לכל אזור מנהל וצוותי עבודה שכוללים כח שיטור ופיקוח, לשם השמירה על הסדר הציבורי ועל קיום ההנחיות.

לסיכום, הציבור מוזמן להנות מאווירה נעימה סביב המדורה, אך לזכור שאשדוד שייכת לכולנו. תושב שמזהה דבר החורג מכללי המותר, מוזמן להתריע בפני סיירות השיטור המשולב שנעים ברחבי העיר, לאנשי הביטחון והפיקוח, לסיירות המתנדבים שיעברו בין מוקדי הפעילות או למוקד העירוני (מוקד 106).

המקומות המותרים בהדלקת מדורות

תושבים ואורחים רבים יפקדו את אשדוד בל"ג בעומר. על מנת לשמור על הביטחון ועל הסדר הציבורי, הקצתה עיריית אשדוד מקומות מוסדרים להדלקת מדורות ובמקביל העמידה אמצעי אכיפה כנגד כל ניסיון להדליק מדורות במקומות אסורים ברחבי העיר.

המקומות המותרים לעריכת מדורות בערב ל"ג בעומר באשדוד הם:

מזרח העיר: רח' אלטלנה מתחם מד"א ודרומה; שד' מנחם בגין בצד דרום; הדיונה הגדולה; רובע  ט"ז בצד מזרח.

דרום העיר: בגב של רובע י"ז; מדרום לחוף הריביירה מצידו המזרחי של הכביש ובשטח הכורכר (כ-300 מ' מקו החוף); בשטח החולי לאורך שד' משה דיין משד' תל-חי ועד לחוף י"א בגזרה הרחוקה מהחוף.

מערב העיר: השטח בין חוף הקשתות לחוף אורנים ממזרח לשביל הביטחון; שד' משה דיין בין חוף י"א ועד למצודה בשטח החולי המרוחק מהחוף. לאורך כל ציר הטיילת אין להתקרב לחומת טיילת הספורט עד למרחק של 20 מטר ממנה.

צפון העיר:  רח' ז'בוטינסקי מצד צפון, בשטח הפתוח; שד' בן גוריון בשטח הפתוח ממזרח וממערב.

חל איסור מוחלט להקים מדורות ברצועת החוף לכל אורכה, מקו המים ועד 200 מטר מזרחה, בפארקים, בגנים העירוניים, בטיילות, בשטחים השייכים למבני ציבור, בין בנייני מגורים ובחצרות הבתים.

אמצעי הזהירות בעת הדלקת מדורות – כמפורט באתר האינטרנט העירוני בכתובת: www.ashdod.muni.il וכן על פי ההנחיות בשטח בערב ל"ג בעומר.

הקפידו הקפדה יתרה על כל אמצעי הזהירות! במקרים חריגים יש לפנות למוקד 106!

הוראות בטיחות להדלקת המדורות:

1. באחריות הורים לוודא כי מדורות יודלקו רק בנוכחות מבוגר המלווה את האירוע.

2. מיקום המדורה יקבע על ידי מבוגר אחראי לפי הכללי הבאים:

א. בשטח נקי מקוצים, מעשבים, עצים ושיחים. ב. במרחק סביר ממבנים ומתקנים. ג. לא מתחת לקווי חשמל וטלפון. ד. לא בקרבת מתקני דלק. ה. רק במקומות המאושרים על ידי העירייה שפורסמו במקומונים.

3. יש לנעול נעליים גבוהות.

4. שטח המדורה יהיה מסומן באבנים מסביב למדורה במרחק של לפחות 2 מטר/

5. יש למנוע מילדים מלהתקרב אל האש.

6. הבערת מדורה תעשה על ידי מבוגר אחראי בלבד.

7. יש להיזהר ממסמרים התקועים בעצים.

8. חל איסור להבעיר אש באמצעות חומרים דליקים כגון: בנזין, נפט וכו' – רק עם חומרי בעירה איטית מותרים.

9. אין להשליך אל האש מכלים מכל סוג שהוא.

10. אין להבעיר אש בחופי רחצה ובפארקים.

11. בסיום האירוע – לוודא כיבוי אש מוחלט!

12. יש להקפיד על הכלל: סוף מעשה – במחשבה תחילה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*