לא מעשנים יותר

לא מעשנים יותר

"כמויות של סיגריות נאספו והושמדו לעיניהם של המעשנים" אומרים לנו ממחלקת הבריאות בעיריית אשדוד ומציינים שהמעשנים שתפו פעולה ו"תרמו" סיגריות לפעולת ההשמדה. המבצע הלא שגרתי התנהל במסגרת "יום ללא עישון", מיזם בינלאומי שנועד לעורר מודעות לנזקי העישון ולעודד מעשנים לקחת אחריות ולהפסיק לעשן.

מחלקת הבריאות בעיריית אשדוד מסכמת את פעילות המחלקה בחודש האחרון שהיה גדוש בפעילויות, בהן המיזם "אשדוד עיר נקייה מעישון" שהובילה המחלקה, במטרה להעלות את המודעות לבעיית העישון והנזקים הבריאותיים והסביבתיים שהוא מסב למעשנים ולמי שנמצא בחברת מעשנים. היה זה חלק מפעילות ארצית ברשויות המקומיות ובכנסת ישראל והוא זכה להצלחה רבה.

יום השיא בנושא היה אומנם באמצע החודש אך הוא נמשך גם לאחר מכן, בתוככי הכיתות ובין כותלי בתי הספר. תלמידים בבתי הספר שנטלו חלק במיזם (חופית, קשת, אשכול, ארזים, נוף ים, צפרירים, אופק והמגנים), הוכשרו  במהלך החודש כעמיתים נאמנים אשר יפעלו למניעת עישון בסביבתם. ביום השיא התקיימה תחרות עירונית לעיצוב קופסאות סיגריות ומשחקים בנושא מניעת עישון, כאשר שלושת בתי הספר הזוכים (קשת אשכול ואופק) ייצגו את אשדוד בכנסת ישראל, ב 14/6/2016, במועד שהכנסת בחרה לציין את הנושא "ישראל נקייה מעישון".

בסוף החודש, כאקט מסכם ומעורר מודעות לנושא העישון, יצאה מחלקת הבריאות במבצע בלונים ססגוני. תושבי אשדוד התעוררו בבוקר יום העישון הבינלאומי וראו אלפי בלונים צבעוניים קשורים למכוניותיהם. "היה זה אקט סמלי אך מלא משמעות שסימן את מה שצפוי להמשך היום" אומרים במחלקת הבריאות ומציינים כי בהמשך התקיימה פעילות הסברתית במכללת סמי שמעון, כאשר מחלקת הבריאות הקימה עמדה שהציעה לסטודנטים להשליך את הסיגריה בתמורה לחטיף בריאות, ושירותי בריאות כללית ערכה בדיקת co לסטודנטים.

פעילות דומה התקיימה אחה"צ בגן העיר, שכללה השתתפות של שחקני תיאטרון ברמוזה אשר הסתובבו בתלבושות מיוחדות, התהלכו על קביים בין התושבים וחילקו חומרי הסברה. "כוח הנוער" איתרו מעשנים בבתי הקפה ובמרחבים הציבוריים והציעו להם להמיר סיגריה בחטיף בריאות. מכבי שירותי בריאות ביצעו בדיקות co לעוברים והשבים.

מנהלת המחלקה גב' אילנה שמלה-ללום מוסרת כי "עיר נקייה מעישון" הינו מיזם חשוב המקדם את נושא הבריאות הן בהגברת המודעות לנזקי העישון והימנעות מעישון והן מבחינת איכות החיים בעיר נקייה מעשן, ובמחלקה מציינים כי מבצעים כאלה צריכים להתקיים כל השנה באמצעות אזרחים שאיכפת להם וינסו להשפיע על המעשנים להפסיק לעשן.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*