כשהמלחמה מגיעה גם למרחב האישי ולבית הפרטי

כשהמלחמה מגיעה גם למרחב האישי ולבית הפרטי

בכינוס מיוחד שקיימה יועצת ראש העיר למעמד האישה, השתתפו כ-85 נשים מאשדוד למפגש עיוני במסגרת חודש המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים. במסגרת זו נשמעו הרצאות והודגשו הסימנים שכל אישה צריכה להיות ערה להם בנושא אלימות בתוך התא המשפחתי. בתוך כך צויינה גבורתן של הנשים במלחמה הנוכחית ובתרומתן לחוסנה של החברה הישראלית.

בבוקר מיוחד לרגל חודש המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים, התכנסו כ-85 נשים לארוחת בוקר במסעדת בליקר בייקרי ולהרצאה מרתקת. הכינוס החשוב הינו יוזמה של אהובה עמרם – יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, ושל שירן גוזלצני – מנהלת האירועים של קניון סימול, שהתקיים במסגרת פעילות להעלאת המודעות לאלימות במשפחה, לסימנים ונורות מהבהבות שעל כל אישה לדעת, וזאת על מנת לזהות אם היא חיה במערכת יחסים אלימה ורעילה.

את הבוקר פתחה אהובה: "אני שמחה לראות אתכן בימים קשים ועצובים אלה של מלחמה, מגלות חוסן וחוזק נפשי, לוקחות פסק זמן חשוב ויוצאות לפגוש, להתחזק מהביחד והחברותא הנשית."

בהמשך הבוקר, התקיימה הרצאה מאלפת שהועברה ע"י ויקטוריה בן יוסף, שסיפרה על ילדות בבית אלים בו סבלו היא ואמא שלה מאלימות ומכות אכזריות מאבא אלים, בנוסף על הפעמים שנאנסה ע"י חבר של אביה. ויקטוריה סיפרה על תחושות אשמה ובושה, וציינה את הנורות המהבהבות שיש לשים לב אליהן ולבקש סיוע, כדי לצאת ממערכת יחסים אלימה ומבעל שיכול להיות הרוצח שלך.

את האירוע כיבדו בנוכחותן עירית אלכסנברג לסרי – אשת ראש העיר, ומירב שרת – ראש מינהל משאבי אנוש אשר קראה לנשים לשים לב לנורות מהבהבות ולפנות לגורמים בעירייה, ברווחה לכל סיוע. אורחת חשובה נוספת היתה אושרה פרידמן – סמנכ"לית המשרד הממשלתי לקידום מעמד האישה, שותפה וחברה לדרך, שדיברה על תפקידי המשרד החשובים והנחיצות של קידום מעמד הנשים ונתינת מענים לצרכים של נשים במיוחד בימים אלה, על העלאת המודעות למאבק באלימות כלפי נשים ועל הצורך בנוכחות נשים בין מקבלי ההחלטות.

את האירוע סיכמה אהובה בדברים הבאים: "גם בימים של מלחמה האלימות לא נעצרת. כאשר לנשים יש בעל אלים, הבית הופך להיות זירת מלחמה שהמצב הקשה הופך אותה לאלימה יותר". אהובה ציינה עוד כי ממוצע הנרצחות בכל שנה הוא 20 ואילו השנה יש לצערנו כבר 26 נרצחות. לכן העלאת המודעות לאלימות כלפי נשים בכלל ובימי מלחמה בפרט, חשובה מאד. נשים חייבות ללמוד לזהות נורות מהבהבות.

"אני רוצה לציין גם את האלימות המגדרית והזוועות שעשו חמאס  בנשים. הם חטפו, אנסו והתעללו בנשים, בזמן שהעולם ואירגוני הנשים התעלמו ושתקו, ורק לפני מספר ימים גינו גינוי רפה וחלש" אמרה.

לסיום, חשוב לשבח ולהעלות על נס את הכוח והעוצמה הנשית שפרצו במלחמה הזאת והוכיחו כי הן כוח וקול שווה, תרתי משמע, שחשוב לשמוע ולראות בכל מקום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*