כנס הכשרות וקידום תעסוקתי

כנס הכשרות וקידום תעסוקתי

מרכז התעסוקה העירוני החדש, בשיתוף תכנית 'אזימוט' של הקרן לידידות, ערך ביום שני האחרון כנס הכשרות וקידום תעסוקתי אליו הגיעו למעלה מ-100 משתתפים, תושבי אשדוד והסביבה. קהל המשתתפים היה מגוון וכלל צעירים, מבוגרים, הורים, נשואים, רווקים, עולים וותיקים שמעוניינים לבצע שינוי וחידוש בחייהם התעסוקתיים.

מרכז התעסוקה החדש שהוקם לפני כשנה וממוקם בקומת הגלריה בבניין יוניטרייד (שד' הרצל 1), שם לו למטרה לקדם תעסוקה בקרב אוכלוסייה המצויה מחוץ למעגל העבודה או בקרב אוכלוסייה עובדת שמצויה בתת-תעסוקה (עבודה בשכר זעום, עבודה בשחור וכד'). "במרכז מגוון שירותים ותכניות בתחומי תעסוקה. כל פונה עובר פגישת היכרות עם איש מקצוע המנתב אותו למסלול המתאים לו והוא זכאי להשתתף במקביל שירותי המרכז השונים" אומרת מנהלת המרכז גב' ניגאר מכטייב כהן, ומציינת כי המרכז מתמקד בתחום התעסוקה – בכניסה לשוק העבודה לאחר אבטלה ממושכת, בפיתוח התמדה בקרב משתתפים חסרי יציבות תעסוקתית ובקידום תעסוקתי בקרב משתתפים עובדים הרוצים לשנות את מצבם.

חודש האביב המסמל התחדשות, רעננות ותקווה הוא זמן מצוין לכנס המאפשר שינוי בחיים התעסוקתיים של ציבורים שונים וזמן מתאים להציע מחשבה חדשה בתחום התעסוקה. ביום שני האחרון, ב-27/3/17, מרכז התעסוקה, הפועל במסגרת המינהל לשירותים חברתיים, בשיתוף קרן ידידות, ערכו כנס במתחם המרכז, בקומת הגלריה של מרכז יוניטרייד, אליו הגיעו למעלה מ-100 משתתפים מאשדוד והסביבה.

מה היה בכנס? – בכנס היו כמה עמדות בהם יכלו המבקרים לפגוש את אנשי המרכז, להאזין להרצאות ולהירשם להמשך ליווי. נציגים מתחומי הכשרה ותעסוקה ליוו את הכנס ובהם מכללת עתיד אשדוד, מכללת אשדוד, מכללת עמל, מכללת כיוון, מכללת לפיד, קרן קציר, שיקום שכונות, מרכז כיוונים, תכנית 'סטארטר' להכשרה פנים מפעלית, שב"ס, מגער, ויצ"ו, מיטב, וכמובן נציגי מרכז התעסוקה שהסתובבו במהלך הכנס כדי להכווין ולהסביר. הכנס כלל:

1.פגישות אישיות עם נציגים מתחומי תעסוקה והכשרה שונים – הכרות עם המרכז, קבלת מידע וביצוע רישום. המשתתפים נפגשו עם נציגי ההכשרה ושמעו מהם על האפשרויות השונות. רבים נרשמו להכשרות שונות ויוזמנו בתקופה הקרובה להמשך תהליך.

2.'לבחור מהראש או מהלב?' – הרצאה בנושא שיקולים בבחירת מקצוע – ההרצאה הועברה בשני סבבים ומטרתה לעורר חשיבה על אופן בחירת המקצוע והשיקולים השונים עליהם כדאי לתת דגש בבחירה, תוך התייחסות 'לבחירה מהלב' ו'לבחירה מהראש'.

3.עמדות רישום – למעוניינים אשר הרגישו זקוקים להמשך הכוונה, בירור עצמי או ליווי, יכלו להירשם לקבלת ליווי תעסוקתי מותאם.

ככלל, המרכז מציע מסלולי הכשרה והשמה כדוגמת מסלול אימון תעסוקתי קצר מועד, מסלול עבודה סוציאלית תעסוקתית, תכנית סטרייב, תכנית אפיקים, תכנית אפיקים משלבת ותכנית רמפה הנותנים מענה לקשת רחבה של מחפשי תעסוקה מתאימים. כמו כן מעניק המרכז שירותים נוספים כדוגמת: סדנאות קבועות וסדנאות משתנות, רפרנטית 'פעמונים', קשרי מעסיקים, 'וואוצ'רים' להכשרות מקצועיות ועוד.

ומה אמרו המבקרים בכנס? – "ההרצאה הייתה מעניינת ונתנה לי המון, עשתה לי סדר מצד אחד אבל גם הראתה לי שאני צריך לחשוב יותר מה מתאים לי, במה באמת אצליח".  "תודה רבה, אני שמח שבאתי, התברר לי שיש הרבה אפשרויות שלא ידעתי עליהם ואפילו נרשמתי לכמה מתוכן". "יצאתי מופתעת, לא ידעתי שאני יכולה ללמוד במימון מלא גם תחומים שמעניינים אותי, אני מחכה להמשך".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*