כמעט רבע מיליון תושבים

כמעט רבע מיליון תושבים

לאה אלקיים, ראש ענף שלטון מקומי במשרד הפנים מחוז דרום, עדכנה את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, על נתוני האוכלוסייה באשדוד.  על פי משרד הפנים, אוכלוסיית התושבים באשדוד עומדת על 248,970 נפש, נכון לנובמבר 2016. הנתון החדש ממשיך לייצב את אשדוד כעיר החמישית בגודלה בישראל.

"מספר תושבי אשדוד, נכון לחודש נובמבר 2016, הוא 248,970 תושבים" כך מודיעה גב' אלקיים לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, במכתב רשמי היוצא בכל שנה ומציין את מספר תושבי הרשויות בישראל, כפי שהם רשומים במינהל האוכלוסין של משרד הפנים.

אשדוד, מהערים הגדולות בארץ וליתר דיוק העיר החמישית בגודלה בישראל, מהווה כ-3% מאוכלוסיית ישראל אשר חצתה השנה את רף שמונת המיליון נפש. העיר ממשיכה להיתפס כעיר צעירה עם ממוצע גילאים מהצעירים בערי ישראל.

בעירייה אומרים שאין מחווה גדולה יותר לאשדוד החוגגת את שנת ה-60 להיווסדה, יותר מהגידול התמידי במספר תושביה, שכן זו אינדיקציה אובייקטיבית המלמדת על היות אשדוד לעיר מבוקשת המעניקה מעטפת מוניציפאלית לתושביה ובעיקר מלמדת על הפוטנציאל העתידי שתושביה רואים בה. אין פלא שהעיר אשר החלה את דרכה ב-22 משפחות מצפון אפריקה, הופכת לעיר החמישית בגודלה בישראל עם קצב צמיחה הגדול בארץ, הודות לתכנון הנכון ולפיתוח מהיר אשר איפשר קליטת עלייה מתמדת והתבססות כלכלית מבטיחה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*