כל ההצגות הטובות בישראל בקרוב במשכן!

כל ההצגות הטובות בישראל בקרוב במשכן!

כל ההצגות הטובות בישראל בקרוב על במת המשכן לאמנויות הבמה באשדוד! זה הזמן להבטיח את מקומכם בעונת המנויים החדשה של המשכן לאמנויות הבמה- 6+1. לא עוד לנסוע עד לתל אביב כדי לראות הצגה איכותית- אלא התיאטרון האיכותי מגיע עם ההצגות הטובות ביותר לאשדוד! אז מה צפוי בעונה הקרובה?

על האש

(תיאטרון הקאמרי) בין התאריכים: 5-12.11.16.

מחזה ישראלי חדש מאת דרור קרן ובבימוייו, עם מרים זוהר, רמי ברוך, אודיה קורן, עירית קפלן, יוסיקאנץ, אבישי מרידור, שלי בן יוסף, אדם שפר, אסף מרון, לנהאנה כסטרופ.

"זה חג", אומרת רוחל'ה המארחת לצביקה בעלה, לפני שכולם מגיעים, "ואני רוצה שיהיה שמח". ואכן בחצר ביתם, בקיבוץ בעמק יזרעאל, הכל מוכן למסיבת יום העצמאות. הדשא בחצר ראה ימים טובים יותר. גם המשפחה… הבן, שגדל פה ועזב, בא הביתה לחג, לביקור מברלין עם אורחת שההורים לא ציפו לה. וגם הוא, שלא היה פה ארבע שנים, לא מצפה לפגוש את סבתו כשהיא סיעודית ומטופלת בידי עובד זר וגם לא את אהובתו המיתולוגית, שתפתיע בביקור. בעורף, כמו בחזית, מתיחות. המטוסים שעוברים בשמי העמק והחדשות מהחדר השני, "מאתגרים" את כל הנוכחים… אל תוך השעות הקטנות של הלילה, בתוך עשן המנגל ושירי הארץ הישנה והטובה, הכל יצוף אל פני השטח. ויהיה "שמח"…

al aesh

המחזה זכה לביקורות משבחות:

"על האש" היא תמצית הייאוש הישראליהקיומי, לא הפוליטי… דרור קרן המחזאי והבמאי… נאחז בתקווה ובאמונה שיכול-וצריך-להיות אחרת". הארץ.

"… כל אחד מהם מעצב דמות משכנעת במצוקתה, מצחיקה ומרגשת, וכולם ביחד מגישים עבודת אנסמבל מרשימה ביותר כזו. אל תחמיצו!" ידיעות אחרונות.

השחקנית

(תיאטרון בית ליסין) בין התאריכים: 17-24.12.16.

קומדיה חדשה מאת גור קורן (מחזאי השנה), בבימויו של גלעד קמחי, עם שי אגוזי, לירון ברנס, נטע גרטי, מעיין ויסברג, אתיוקנין-סובר, צביקי לוין, ליאור מיכאלי, נדב נייטס, עופר רוטנברג.

hashahkanit

שחקנית מובטלת נשלחת על ידי אחיה, לוחם האצ"ל, למשימה חשאית- פיתוי קצין בריטי. רגע לפני שהיא מצליחה במשימה, היא מגלה שאותו קצין מחפש שחקנים צעירים ומוכשרים לתיאטרון שהוא עומד להקים בפלשתינה… אותה שחקנית מובטלת, שרק רצתה לשחק על הבמה, מוצאת את עצמה מגלמת תפקיד ראשי באחד מהצמתים הגורליים ביותר בתולדות עם ישראל. ספוילר: בסוף ההצגה אכן תקום מדינה.

מה עושים עם ג'ני

(תיאטרון הבימה) בין התאריכים: 28.1.17-4.2.17.

קומדיה מאת דונלד ר. ויילד, בבימויו של הלל מיטלפונקט, עם ליא קניג, דבורה קידר, מאיה מעוז, ריקי בליך, רוימילר, אמנון וולף, דורון עמית, שחר רז, בן פרידה.

ג'ני איטון בת ה- 75 התאלמנה מבעלה לפני כשנה. המקום לשייט בבטחה אל מחוזות הזיקנה המהוגנים והעגמומיים, כפי שמצפות ממנה בנותיה, היא פוצחת במפתיע בחיים חדשים סוערים… אודורה ההיפוכונדרית, מנסה להבין את פשר השינוי שעבר עליה, בנותיה החרדות מנסות להשיבה אל תלם הזקנה המקובל, אך ג'ני בשלה: נלחמת על זכותה לחגוג את החיים יום יום ומחדש כמי שכל חייה לפניה.

ma ossim

הביקורות משבחות: "מה עושים עם ג'ני היא הצגה שכולנו צריכים לראות, הצעירים והזקנים ובעיקר דור הביניים, הדור שלי פלוס מינוס, שעוד מעט יהיה שם. כי אם לא נקטף קודם, אין מה לעשות זה יקרה – נזדקן… אז אולי לפני שנגיע כדאי שנפנים את המסר של ג'ני, אין מה למהר ולקבל את הזקנה, איך להזדקן לגמרי תלוי בנו"… ביקורת הבימה.

שעה של שקט

(תיאטרון בית ליסין בשיתוף פעולה עם תיאטרון חיפה) בין התאריכים: 25.3.17-1.4.17.

קומדיה מאת פלוריאן זלר בבימויו של משה נאור, עם ששון גבאי, הדס קלדרון, רפי תבור, עופרי פרישקולניק-אלדד, אלעד אטרקצ'י, ג'יל בן דוד, גיל וסרמן.

זה כל מה שמישל מבקש כדי שיוכל לשמוע את תקליט הג'אז הנדיר שהוא מצא אחרי שנים של חיפושים. אלא שלאשתו, לבנו, ולמאהבת שלו יש, כך נראה, תוכניות אחרות. יחד עם קבלן שיפוצים ספק פולני ושכן ממוצא פולני באמת, הם הופכים את חייו הבטוחים והנשלטים של מישל לסיוט שלבשורות רעות, או לפארסה עליזה ומטורפת שבה כל עולמו מתהפך. קומדיה מבריקה על הקלות הבלתי נסבלת שבה נסדקות ההגנות של חיינו.

shaa shel sheket

הביקורות משבחות: "קומדיה קצבית שזורמת היטב על הבמה הנאה… ליהוק טוב… ששון גבאי מלהטט עם כריזמה בלתי-נדלית". ידיעות אחרונות.

"קונצרט של הצחקה היסטרית… ששון גבאי מבריק בביצוע נפלא… מהנה למדי". הארץ.

ארוחת טעימות

(תיאטרון הקאמרי) בין התאריכים: 13-20.5.17.

קומדיה ישראלית חדשה מאת שלמה מושקוביץ, בבימויו של דדי ברון, עם לימור גולדשטיין, מוטי כץ, איה גרניט שבא, יואב לוי, נעמה שטרית, הדר ברוך ,דוד שאול.

לקראת חתונתה של בתם הבכורה, חוזרים הילה ויואל – אדריכלית ועיתונאי בכיר –מארוחת טעימות פלצנית, ארוחה שהיא לא לטעמם ולא לכיסם.

בנוסף, מתברר שחייהם,הן האישיים והן המקצועיים, ניצבים על קרום דקיק העומד להתבקע. כשלבית מגיעים בתם וחתנה המיועד – מתנחל דתי, שגדל בבית ימני קיצוני, עולים אל פני השטח הטינה והשנאה שהם רוחשים למשפחתו של החתן ולכל מה שהיא מייצגת, רגשות שאינם הולמים זוג "ליברלי ונאור". וכשלכל התרחיש הזה מצטרפים הוריו המתנחלים של החתן, הסיטואציה יוצאת לגמרי משליטה ועצם קיומה של החתונה, מתערער ומוטל בספק. האם יצליח כוח אהבתם של הצעירים לגבור על הדעות הקדומות והאידאולוגיות של המבוגרים?

aruha teima

הביקורות משבחות: "אתם לא תאמינו למה שקורה על הבמה בתיאטרון הקאמרי. מתברר שהם מצאו שם – בסיוע המחזאי שלמה מושקוביץ והבימאית דדי ברון – את הפתרון לשסעים בחברה הישראלית, המפולגת בין הסלון – שמאלנים יפי נפש היושבים בבועת תל אביב ולוחמים בכיבוש בכתבות נחרצות בעיתון, ובין היהודים הגאים לגאול את הארץ המובטחת לנו על ידי האל מידי הישמעאלים". הארץ.

"מומלץ. אהבתי. מרגש אותנטי. משחק מעולה. חובה לראות". שרית יוכפז, עיתונאית.

גרין מייל

(תיאטרון באר שבע) בין התאריכים: 17-24.6.17.

דרמת מתח אפלה וסוחפת על פי ספרו של סטיבן קינג, מאת עירד רובינשטיין ובבימויו. עם איצ'ו ביטל, עמית אפשטיין, אלירן הרוש, ארז קנטור, עופר זוהר, תום חגי, תום גרציאני, אורן כהן/ירמי רייך, תמרלוין, אורה מאירסון, ניר מנקי, ירין סביון, יונתן צ'רצ'י, אמירקריאף, ניצן רוטשילד.

תקופת השפל הגדול בארצות הברית. אגף ה'בכלא קולד מאונטן הוא אגף ההוצאה להורג. רצפת הלינוליאום הירוקה מעניקה לאגף את שמו – גרין מייל, "המייל הירוק". זהו המייל האחרון שבו צועדים הנידונים, ובקצהו – הכיסא החשמלי…

green mile

הביקורות משבחות: "עשייה תיאטרלית חשופה… נכנסתי להצגה תוהה מה פתאום תיאטרון ישראלי בוחר לספר פנטזיהעל הוצאות להורג ומצאתי עצמי נסחף לחלוטין בסיפורם שלאנשים במציאות מנוולת, המצליחים להפיק יופי ורכות מזוהמה ואימה." מיכאל הנדלזלץ, הארץ.

"גרין מייל היא עוד הישג של עירד רובינשטיין, הקוסם החדש של התיאטרון הישראלי…" שי בר יעקב, ידיעות אחרונות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*