כלבנות טיפולית – גם אצלנו באשדוד

כלבנות טיפולית – גם אצלנו באשדוד

עולם הכלבנות מציע אפשרויות מגוונות לשילוב כלבים בחיינו. זה יכול להיעשות בעזרת עבודה משותפת עם מדריך טיפולי והכלב, השתתפות בסדנאות והתנדבות עם כלבים, או במסגרת קבועה של אימוץ כלב לבית. בחול המועד פסח, 9.4.2023, בין השעות 10:00-13:00, ייערך יום אימוץ אזורי בפארק אשדוד-ים, ממנו תוכלו לצאת עם כלב או חתול שיהיה חברכם הטוב.

במחלקה הוטרינרית של עיריית אשדוד מסבירים כי עולם הכלבנות מרתק ומגוון ומאפשר שילוב של כלבים בכל תחומי החיים. ההשפעה של הכלב מורגשת בעיקר בתהליכים טיפוליים הקשורים בשיפור הדימוי והביטחון העצמי של האדם, יצירת תחושת נינוחות ורוגע. "הטיפול הרגשי מסייע לאדם לפתח תחושות אמפתיה כלפי הסביבה, ורצון לפתח כישורים חברתיים שיסייעו לו בשיפור הביטחון העצמי והתקשורת עם הסביבה", הם אומרים ומציינים כי "הכלב עוזר לשפר את היכולת התפקודית במגוון רחב של תחומים כמו צבירת ביטחון להתמודדות עם משימות יומיומיות והקלת בעיות של קשב וריכוז או היפראקטיביות".

אשתקד הכלבייה העירונית אשדוד, קיימה שיתופי פעולה וסיוע לעמותות ומוסדות שונים, ובהם:

  1. עמותת "כלבים שעושים טוב" – מפתחת, מקדמת ומעודדת את תחום ההתערבויות הטיפוליות בעזרת כלבים בקרב אוכלוסיות מיוחדות, בדגש על ילדים עם צרכים מיוחדים.
  2. עמותת "כלבים בשירות אנשים" – פיתחה מודל טיפולי הנקרא DogTime – המשלב גישות טיפוליות ושיקומיות יחד עם שיטת אילוף ועבודה עם כלבים, שהינה טיפולית במהותה. באחת עשר השנים האחרונות, טופלו בעמותה מעל 20,000 ילדים, בני נוער ומבוגרים באמצעות כלבים.
  3. בית הספר הדמוקרטי בהוד השרון – כלביה שקיימת מזה 12 שנים, הנמצאת בשטח בית הספר הדמוקרטי, ומתופעלת על ידי תלמידי כיתות ה'-ט' הלומדים שיעורי כלבנות, אילוף מקצועי וניגשים למבחן בגרות. הכלבים עוברים שיעורי אילוף על ידי התלמידים ולבסוף מאומצים בתהליך שמגדיר צוות בית הספר.
  4. עמותת פורום מיכל סלה ("הכלבים של מיכל") – פרויקט לזכרה של מיכל סלה ז"ל המעניק כלבי הגנה לנשים מוכות. הכלבייה מסייעת לפרויקט ומלווה את הכלבים שאומצו ברחבי העיר אשדוד.

בכלבייה באשדוד שוהים עשרות כלבים בכל רגע נתון. מאות כלבים מגיעים בכל שנה מהרחוב בגין שוטטות, חלקם מוחרמים בשל עבירות צער בעלי חיים, חלקם ננטשים על ידי בעליהם. "בעת כניסתו של כלב חדש לכלבייה מבוצעת הערכה התנהגותית על ידי מאלף מקצועי, ובמידה והכלב מציג תכונות שמעידות כי הוא יכול לשמש ככלב טיפולי (חותר למגע, מגיב טוב לאנשים, סבלן, ללא אגרסיה וללא תוקפנות כלל) – פרטיו מועברים לצוות הטיפולי במוסדות ובעמותות עמם הכלבייה משתפת פעולה, והוא עובר מבחני התאמה בהמשך" מסבירים בכלבייה ומוסיפים כי "כלבים אלו שוהים בכלבייה העירונית לתקופה של כשבועיים – בה הם מקבלים טיפול רפואי, חיסונים נדרשים, עוברים ניתוח עיקור/סירוס ויכולים לצאת לאימוץ למשפחות פרטיות, כחלק מפרויקט כלבים טיפוליים".

תהליך אימוץ כלב מהכלבייה העירונית באשדוד נעשה אל מול כל בני הבית, תוך הפנמה והבנה כי מדובר באימוץ אחראי וארוך טווח, בחסות משרד החקלאות. אשדוד מזמינה אתכם להפנינג אימוץ אזורי שייערך בפארק אשדוד-ים, בחול המועד פסח, 9.4.2023, בין השעות 10:00-13:00. בהפנינג ישתתפו כלבים וחתולים ממספר כלביות והסגרים עירוניים מכלל חלקי הארץ. שאלות ניתן להפנות לכלבייה עירונית בטלפון 08-9238512 / מסנג'ר פייסבוק "כלבייה עירונית אשדוד". כתובת הכלבייה: העופרת 10, אשדוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*