כך תיראה קריית החינוך ברובע פארק לכיש אשדוד

כך תיראה קריית החינוך ברובע פארק לכיש אשדוד

משרד החינוך אישר את הקמתה של קריית החינוך הראשונה ברובע פארק לכיש אשדוד, הכוללת בית ספר, אשכול גנים ואולם ספורט. הפרויקט, שייבנה במסגרת יישום הסכם הגג, ייתן מענה לזוגות הצעירים

משרד החינוך אישר את התכנון של האדריכל אריק שוהם ממשרד פוגל – שוהם של מוסדות החינוך הראשונים שייבנו בקרית חינוך במגרש 205 ברובע פארק לכיש באשדוד: בית ספר יסודי, אשכול גנים ואולם ספורט. על פי התכנית, קריית החינוך תיבנה עם קשר הדוק למרקם העירוני ולקהילה .

בית ספר החדש, בן 18 כיתות, ייבנה בשיטת הבניה הירוקה והחדשנית, כאשר חזית המבנה והאדריכלות שלו יתאפיינו בנוכחות ציבורית שמחה ונושמת. כך, למשל, חזית ודופן בית הספר יהיו חלק מהחלל העירוני ללא גדר תוך שימוש בצבעים כחלק מעיצוב חזיתות צעירות ושמחות.

שער הכניסה הראשי יהיה לכיוון דרום, כלומר המשך ישיר של הציר הראשי בשכונה (רחוב ההסתדרות) בנוסף, אולם הספורט המתוכנן יוטמע במבנה, כאשר בנייתו תהיה פחות בולטת באמצעות שיקועו באדמה מתחת למפלס הרחוב. גגות המבנה ישמשו כחצרות וגינה ירוקה.

מתחם אשכול גני הילדים מתוכנן להכיל שש כיתות שייבנו בשתי קומות: בקומת הקרקע יוקמו ארבע כיתות גן עם חצרות מרווחות ופיתוח קפדני לרווחת הילדים וכן אולם רב תכליתי לשימושם. בקומה א' ייבנו שתי כיתות גן עם גג/חצר. גם מבנה זה בתכנון מוקפד ובעל עיצוב חדשני צבעוני ונוכח.

מנהלת הסכם הגג ממשיכה לקדם באשדוד את הקמת הפרויקטים בשכונות נוספות בעיר לצד הקמת מוסדות חינוך, שייתנו מענה לדיירים החדשים.

ברובע פארק לכיש מתוכננים להתגורר כ-3,000 משפחות חדשות, מחציתן זכאיות משרד השיכון, שירכשו דירות במחיר למשתכן. ברובע זה עתידה להיבנות קריית ספורט חדשה עם 20,000 מקומות ישיבה, ארנה לכדורסל ובריכת שחייה אולימפית. במנהלת הסכם הגג מציינים כי לפי לוח הזמנים, ההערכה היא שבשנת 2027 יעברו הזוגות הצעירים להתגורר בפרויקטים הראשונים.

קרדיט הדמיה: פוגל שהם אדריכלים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*