כח השכנוע – רטוריקה ועמידה מול קהל

כח השכנוע – רטוריקה ועמידה מול קהל

אשדוד מתכבדת לארח השנה את תחרות הנואם הארצי של רוטרי ואל המשכן לאמנויות הבמה באשדוד יגיעו התלמידים אשר עלו לשלב האחרון והמכריע. רוטרי ומינהל החינוך מבטיחים כי מדובר ב"הצגה הכי יפה בעיר". צוות השופטים המרשים ורמת התחרויות המקדימות מלמדות על אירוע יוצא דופן באיכותו ונראה כי מדובר בדור המנהיגים הבא.

אשדוד שולחת לתחרות 2 נציגים. בואו לעודד!

תחרות הנואם הצעיר ע"ש דורון דנקנר ז"ל, מתקיימת באשדוד הרבה מאוד שנים והיא מקיפה את כל בתי הספר בעיר. בחודש שעבר התקיימה התחרות העירונית, במקביל לתחרויות עירוניות שהתקיימו בכ-50 ישובים בישראל, כשהזוכים בהם עלו לשלב המחוזי. בשבוע הבא, ב-20/3/16, תארח אשדוד את התחרות הארצית של תחרות הנואם הצעיר, אשר תעמוד בסימן 29 שנים למפעל החשוב הזה.

תחרות הנואם הצעיר הינה מיזם המעודד תרבות דיבור בקרב בני נוער וצעירים. בספר נאומולוגיה מובאת הצעה לנואם הטוב כלקמן "תעורר את הנאום במשחקי לשון, למשל ע"י שינוי סדר המילים: אשדוד היא דוגמא מצוינת לעיר. אשדוד היא דוגמא לעיר מצוינת. אשדוד היא עיר מצוינת לדוגמא". כוחו של הנואם לבחור את האופציה הנכונה ולהפליג איתה בכח כשרונו הטוב.

התחרות החלה את צעדיה במועדון רוטרי אשדוד, כמו יוזמות חינוכיות לא מעטות, אט אט התרחבה לישובים נוספים וכיום היא פועלת בכ-50 יישובים ובקרב אלפי תלמידים הנוטלים חלק בתוכנית ובתחרות הפומבית.

דורון דנקנר ז"ל, היה הזוכה בתחרות הראשונה שהתקיימה באשדוד. אביו, האדריכל רפי דנקנר, חבר רוטרי ביקש להנציח את שם בנו לאחר שהוא נפטר ממחלה ומאז, במשך 29 שנים, מתקיימת התחרות באשדוד עד שהפכה למפעל ארצי – לגאוות העיר ומועדון רוטרי. "המתמודדים בתחרות הנואם נבחנים ביכולת האישית שלהם להציג רעיון בצורה מובנית ומשכנעת, תוך הבאת הטענות והנימוקים בלשון עשירה ורהוטה ובאופן ייצוגי" אומר בני מימון, יו"ר סניף רוטרי באשדוד.

אשדוד כאמור מתכבדת לארח את התחרות הארצית ומתפארת ברשימת שופטים מרשימה שתכלול את השופטת דליה דורנר – יו"ר צוות השופטים, עו"ד ציון אמיר, מר דן כנר, מר רינו צרור, גב' דורית רביניאן, השופט שלמה שוהם ועו"ד רחל תורג'מן. "מדובר בגלריה מרשימה של אנשים בעלי שם בתחומם אשר נאותו לכבד את המעמד ולהימנות על צוות השופטים בתחרות היוקרתית" אומרים ברוטרי.

אתי מלכא, מנהלת במינהל החינוך האחראית על קידום היוזמות מציינת כי הורים ואורחים מכל הארץ יגיעו לאשדוד כדי לעודד את נציגיהם בתחרות. גם אשדוד שולחת נציגים לתחרות ומקווים לראות את האשדודים באים ומעודדים את נציגיהם. אז רשמו לפניכם:

תחרות רוטרי הנואם הצעיר תשע"ו, ע"ש דורון דנקנר ז"ל – יום ראשון, 20 במרץ 2016, בשעה 16:00, במשכן לאמנויות הבמה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*