"כוח נשי…"

"כוח נשי…"

אירועי יום האישה הבינלאומי במוסדות האמנות באשדוד: עם ליהיא לפיד וסי היימן, טליה ישראלי, נעם פרתום, ומשתתפות נוספות.

באשדוד מציינים את יום האישה הבינלאומי ב-3 אירועים שונים במוזאון אשדוד לאמנות ובמרכז מונארט לאמנויות.

  • ביום ב' 7.3.16 בשעה 17:00: "אישי נשי" – יום באישה במוזאון אשדוד לאמנות.

המוזאון מזמין את המשתתפים להכרות אישית עם שלוש אמניות מתומי האמנות המחול והשירה : נעם פרתום – משוררת, נעה דר – רקדנית וטליה ישראלי – ציירת. הן יספרו על תהליך היצירה האישי, ויציגו מיצירותיהן.

התוכנית כוללת מופע "ספוקן וורד" של נעם פרתום: משוררת, פרפורמרית, עיתונאית ומנחת סדנאות כתיבה וספוקן וורד. לאחר מכן נעה דר – רקדנית וכוריאוגרפית ישראלית אשר הקימה את 'קבוצת מחול נעה דר' יחד עם קבוצה של שמונה רקדנים השותפים ליצירת שפה תנועתית ובימתית ייחודית, בקטעי וידיאו ושיח. עוד בתוכנית, סיור מודרך בתערוכת היחיד של האמנית טליה ישראלי "מולדת 1 ב", אותה אוצרת טלי בן –נון. בתערוכה מסכמת ישראלי מהלך ציורי ממושך, בגוף עבודות שבמרכזו היא חוקרת את התשתית הפיזית, הפסיכולוגית והחברתית של העיר דרך מדיום הציור. בסוף האירוע יתקיים פאנל בהשתתפות האמניות.

noam

צילום: עזרא לוי.

בתכנית:

17:00 התכנסות וכיבוד קל

17:15 נעם פרתום, משוררת – מופע 'ספוקן וורד'

17:45 נעה דר, כוריאוגרפית – קטעי וידאו ושיח

18:15 טליה ישראלי, ציירת – סיור מודרך בתערוכת היחיד של האמנית

18:45 פאנל בהשתתפות האמניות

עלות כרטיס: 60 ₪ (*הנחה תינתן לקבוצות של 8 איש ומעלה | מספר המקומות מוגבל)  |  רכישת כרטיסים בטלפון: 08-8545180/1.

מוזיאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8 אשדוד | 08-8545182 | www.ashdodartmuseum.org.il

  • ביום ג' 8.3.16 בשעה 20:00: "אהבת חיי" (מופע אקוסטי חדש) במרכז מונארט לאמנויות.

אירוע בשיתוף מועצת נשים עירונית וויצו אשדוד. "אהבת חיי" הוא מופע אקוסטי חדש של אם ובת, הכולל שירים מקוריים של הזמרות והיוצרות לאנה סוקולוב ובתה פאוסיטנה (טינה) אבד.

"אהבת חיי" הוא סיפור אישי שמתאר את עולמה הפנימי של האישה. הסיפור מאוד אישי ויחד עם זאת הוא לגמרי אוניברסאלי משום שמדבר על חיפוש אמת  עמוקה ובסיסית.

לאנה עלתה לארץ מטשקנט לפני כ-25 שנה עם העלייה הגדולה ובידיה ביתה התינוקת. במשך שנים השקיעה לאנה את מירב כוחותיה בטיפוח בתה, שזכורה לקהל הישראלי כילדת הפלא עם קול מדהים – טינה סוקולוב שבגיל 12 זכתה במקום ראשון בתוכנית טלוויזיה "בראבו". כל השנים של ההסתגלות בארץ: לימוד של השפה העברית והחיפוש אחרי הזהות החדשה ומקומה בתרבות הישראלית, התבטאו במפגשים שונים ושיתוף פעולה עם אנשי אומנות ומשוררים ישראלים כישרוניים, כגון: רעיה גלעד, שלמה אריאל ואחרים.

המופע  "אהבת חיי" משלב שני הרכבים – נגני ג'אז בחלקה של לאנה, המורכב משיריה המקוריים (הלחן), והרכב אקוסטי (גיטרות ופרקשן) עם השפעה של מוזיקת פלמנקו – בחלק של טינה עם יצירותיה המקוריים (מילים ולחן).

בשפות שונות ישירו האם והבת  על אהבה של אישה לגבר, אהבה לילדה ואהבה למוסיקה …הרי רק אודות אהבה תמיד מצאו הן את הכוח להתמודד עם הקשיים  ולהמשיך הלאה.

mere et fille

צילום: כרמל סקוטלסקי.

את התכנית ילוו  אנדריי אילין, גיטריסט הפלמנקו שיעניק ניחוח ספרדי, קונטרבסיסט- טל קוהן. הפרקשן- אנטון טורוסוב  והסקספוניסט- דמיטרי שורין.

עלות כרטיס: 60 ₪  |  רכישת כרטיסים בטלפון: 08-8545130/1.

  • ביום ד' 9.3.16 בשעה 20:00: "תחלמי בגדול" (ליהיא לפיד וסי היימן), במרכז מונארט לאמנויות.

 

 

אירוע בשיתוף מועצת נשים עירוניות וויצו. האירוע כולל הרצאה של ליהיא לפיד, סופרת ועיתונאית מוערכת, בה היא מספרת על נשיות חדשה. ההרצאה משלבת שירים מהרפרטואר המנצח בדגש על נשים והעצמה נשית, עם סי היימן (שירה ומפוחית) ומאור ויזל (גיטרות). במרכז ההרצאה של ליהיא לפיד היא מדברת על הנשיות החדשה שהיא תוצר של המהפכה הפמיניסטית שהצליחה ושינתה את חיינו. כעת לאחר המהפכה צריך ללמוד לחיות עם השינוי שהותירה בנו המהפכה, כי מתברר שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. בערב תדבר לפיד על מה זה להיות אישה, מה זה להיות אמא ואיך בין ההשקעה בעבודה להשקעה במשפחה והרצון להצטיין בהכל, קצת שכחנו את עצמנו. בערב זה לא ידובר על ההצלחה, אלא על איך להשיג עוד, ותתאפשר למשתתפות הזדמנות לעצור רגע ולחשוב איך הן יכולות להיות קצת יותר טובות אל עצמן.

 

עלות כרטיס: 60 ₪  |  רכישת כרטיסים בטלפון: 08-8545130/1.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*